24. Oktobris 2017 /NR. 44 (998)
Skaidrojumi. Viedokļi
Aresta uzlikšana pamatkapitāla daļām kriminālprocesā
2
Mg. iur.
Armands Smans
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorants, zvērināta advokāta palīgs ZAB “Rode un partneri” 

Pieaugošā kriminālprocesuālo mantisko jautājumu nozīme prasa mūsdienu apstākļiem atbilstošus risinājumus mantas aresta tiesiskajā reglamentācijā. Kriminālprocesa mērķa sasniegšanai nereti rodas nepieciešamība uzlikt arestu netipiskām lietu kategorijām, t. sk. pamatkapitāla daļām. Atšķirībā no ķermenisku lietu aresta, kad tiek ierobežotas īpašnieka tiesības uz taustāmu un vizuāli uztveramu lietu, uzliekot arestu pamatkapitāla daļām, tiek arestēta tāda abstrakta lietu kategorija kā tiesības.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nu ja
26. Oktobris 2017 / 08:09
2
ATBILDĒT
Kopumā labs informatīvs un apkopojošs raksts, kas ieskicē problēmas, tomēr vienlaikus lielākā daļa secinājumu un izpratne par dalībnieka tiesībām un kapitālsabiedrības tiesībām ir pārāk virspusēja. No civiltiesību un komerctiesību aspekta noteikti būtu nepieciešama kvalitatīvāka izpēte. Atzīstami vērtējama raksta beigu daļa, kur piedāvāti risinājumi veikt individuālu izvērtējumu, nevis piemērot klasisku procedūru. Savukārt dīvaini, ka šāda pat izvērtēšana netiek peidāvāta līdzīgos jautājumos, t.sk. aizliegums atsavināt pamatkapitāla daļas arī varētu tikt vērtēts. Piemēram, ja paveicas, ka atrodas investors, kas tirgus vērtībā vai virs tās gatavs nopirkt daļas, tad kāpēc tas ir automātiski jāliedz. Ja aresta mērķis ir līdzekļu iegūšana, tad var izvērtēt un atļaut atsavināt, bet arestu uzlikt jau pārdošanas darījumā iegūtajai naudai.
Armands Smans > nu ja
26. Oktobris 2017 / 12:04
0
ATBILDĒT
Paldies par Jūsu komentāru.

Kā norādīts raksta ievadā, raksts ir 2016. gadā aizstāvētā maģistra darba kopsavilkums. Diemžēl raksta ierobežota apjoma dēļ tajā nav iespējams ietvert visas atziņas, pie kurām nonākts maģistra darbā. Līdz ar to atbildes uz Jūs interesējošiem jautājumiem (kas saistīti ar “civiltiesību un komerctiesību aspektu”), Jūs, iespējams, varēsiet atrast, iepazīstoties ar mana maģistra darba otro nodaļu "Kapitālsabiedrības pamatkapitāla daļu izpratne" (https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/32674, sk. 48.-65. lpp.).

Kas attiecas uz Jūsu jautājumu / priekšlikumu par arestēto pamatkapitāla daļu atsavināšanas pieļaujamības izvērtēšanu, uzskatu, ka jau pašlaik Kriminālprocesa likumā ir paredzētas procesuālās iespējas vērsties pie procesa virzītāja ar šādu lūgumu (sk. 333. prim panta pirmo daļu (visos gadījumos); 364. panta ceturto daļu (gadījumā, ja arestu uzliek daļai mantas par noteiktu summu)).
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Kriminālprocesa likums
— likumi.lv —
Krimināllikums
— likumi.lv —
Latvijas Republikas Satversme
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties