28. Novembris 2017 /NR. 49 (1003)
Skaidrojumi. Viedokļi
Sporta azartspēļu tiesiskā regulējuma problemātika Latvijā un Eiropas Savienībā
2
Mg. iur.
Edgars Gūte
vieslektors LU* un BA “Turība” juridiskajās fakultātēs ES tiesībās, jurists Tieslietu ministrijā 

Šis raksts zināmā mērā ir turpinājums autora iepriekš publicētajam rakstam žurnālā "Jurista Vārds".1 Attiecīgi šajā rakstā netiks aplūkots sporta tiesību jēdziens, kā arī vispārējais konvencionālais regulējums sporta tiesībās. Jāuzsver, ka sporta tiesības kā tiesību nozare turpina attīstīties, un jau šobrīd var polemizēt, ka tās pamazām zaudē savu lex ferenda statusu.2 Sports kā biznesa nozare turpina būt ietekmīgs spēlētājs pasaules tirgū. Tiek prognozēts, ka tikai Ziemeļamerikā līdz 2019. gadam sporta industrijas apgrozījums sasniegs 79,5 miljardus dolāru.3 Tiek uzskatīts, ka sporta tirgus sastāda 2 % no visas pasaules iekšzemes kopprodukta, kas, piemēram, attīstītajās valstīs apsteigtu tekstila un metālrūpniecību.4 Attiecīgi sporta tiesību tālākas izpētes veikšana varētu būt ekonomiski nozīmīga.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jānis Lielpēteris
30. Novembris 2017 / 16:36
0
ATBILDĒT
Paldies autoram par rakstu, īpaši daļā par azartspēļu reklāmas jautājumiem. Tomēr gribētos papildināt, ka tieši likuma gars un būtība konkrētajā gadījumā ir pilnībā pietiekams iemesls, lai, piemēram, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aizliegtu arī rakstā aplūkoto sporta bāru reklāmu. Minēto interpretāciju par atbilstošu Reklāmas likumam atzinusi gan administratīvā, gan vispārējās jurisdikcijas tiesa.
Tamdēļ secinājums, ka nepieciešami normatīvo aktu grozījumi, lai novērstu šādus gadījumus, manuprāt, sakņojas mūsu tiesību sistēmai raksturīgajā normativizācijas idejā, kas izraisa nevēlamus normu plūdus. Turpretim šķiet nepietiekama uzmanība ir pievērsta tiesību piemērošanas jautājumam. Tamdēļ aicinu, paužot ierosinājumus normatīvo aktu papildināšanai, pievērst vērību tiesību (ne)piemērošanas praksei.
Edgars Gūte > Jānis Lielpēteris
1. Decembris 2017 / 08:55
0
ATBILDĒT
Paldies par Jūsu viedokli un papildinājumiem. Daļēji Jūsu viedoklis ietverts raksta 4. secinājumā. Šī raksta mērķis bija aktualizēt problēmu, bet, ņemot vērā, ka man nav praktiskās pieredzes minēto normu iedzīvināšanā praksē, tad nepievērsos detalizētākam izvērtējumam. Šeit tieši aicinātu praktiķus komentēt, kāpēc praksē minētā problēma turpina pastāvēt, pat ņemot vērā šeit pausto viedokli un Jūsu norādīto tiesu praksi (būtu priecīgs ar to iepazīties). Papildus rakstā norādītajiem piemēriem var minēt vēl daudzus piemērus, piemēram, 11.lv sponsorēto raidījumu sportacentrs.com, kā arī vēl nesen tajā pašā portālā un citviet ietverto Olybet sporta bāra reklāmu ar Mairi Briedi. Pat Maira Brieža cīņā ar Maiku Perezu atsevišķu bokseru jostas bija ar Olybet simboliku.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties