19. Decembris 2017 /NR. 52 (1006)
Vēstules
Vēstules no Ukrainas: Par vārda un piketu brīvību un tās robežām Ukrainā
Dr. iur.
Jautrīte Briede
 
Jūlijā pie Ukrainas Tiesībsarga biroja uz ietves tika uzslieta neliela telts. Ap telti tika izlikti paziņojumi, ka šis ir beztermiņa pikets un tas uzsākts tāpēc, ka pirms desmit gadiem piketētājam esot nelikumīgi nolaupīti un aizvesti uz ārzemēm trīs bērni, bet ne tiesībsargs, ne prokuratūra, ne deputāti neko nedarot, lai problēmu atrisinātu.
Jautrīte Briede

Šajā vēstulē padalīšos ar saviem novērojumiem par dažiem notikumiem, kas saistīti ar vārda un piketu brīvību un tās robežām Ukrainā.

Pirmā situācija. 30. novembrī telekanāla "News One" īpašnieks, parlamenta deputāts J. Murajevs (Є. Мураєв) piedalījās "News One" producētajā diskusiju raidījumā. Atbildot uz jautājumu, kur viņš bijis Eiromaidana laikā, viņš Eiromaidanu nosauca par valsts apvērsumu. Pieci parlamenta deputāti, kas piedalījās diskusijā, pameta studiju, norādot, ka nevēlas ar šo cilvēku atrasties vienā telpā, jo viņš ar savu izteikumu ir pārkāpis vārda brīvības robežas. Noliegt Eiromaidanu kā tautas organizētu Pašcieņas revolūciju (Революція гідності) esot tas pats, kas noliegt nacismu Vācijā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties