9. Janvāris 2018 /NR. 2 (1008)
Tiesību prakse
Apstiprinot nekustamā īpašuma izsoles aktu, īpašuma tiesību atzīšanas prasības nodrošināšanas atzīme nav dzēšama
4
Dr.iur.
Rihards Gulbis
Augstākās tiesas Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks 

Pagājušā gada nogalē, 29. decembrī, Augstākajā tiesā kļuva pieejams tiesas lēmums civillietā, kuras ietvaros rakstveida procesā izskatīts personu un valsts tiesību aizsardzības virsprokurora protests par Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas lēmumu zvērinātas tiesu izpildītājas Aigas Augustovas pieteikumā par izsoles akta apstiprināšanu un nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz ieguvēja vārda.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Raimo
14. Janvāris 2018 / 22:01
1
ATBILDĒT
Tagad ir "vārti vaļā" nemaksātājiem, kā izvairīties no saistību izpildes... Banku juristiem atkal būs darbiņš, kā arī darbs būs Banku meitasfirmām, lai apsaimniekotu izsolēs nopirktos nekustamos īpašumus ar "kreisajām" īpašuma prasībām, jo izsolēs neviens cits šādus īpašumus nepirks...
Magone
9. Janvāris 2018 / 15:25
4
ATBILDĒT
Citāts no raksta, kas mani īpaši aizķēra: "Tas nozīmē, ka, iegūstot šādu nekustamo īpašumu izsolē, pircējam jārēķinās, ka attiecīgais nekustamais īpašums var tikt piespriests citai personai."
Nu vai ziniet, ar šādu izpratni mēs tālu netiksim. Tiesa nav ņēmusi vērā vienu no izsoles mērķiem -nosolītājs iegādājas "brīvu" īpašumu un var rēķināties, ka šis īpašums būs viņa. Citādi izsolei nav jēgas.
Magone
9. Janvāris 2018 / 15:15
0
ATBILDĒT
Par aizlieguma atzīmes – prasības par īpašuma tiesību atzīšanu nodrošinājumu – dzēšanu izsoles akta apstiprināšanas gadījumā, manuprāt AT ir iebraukusi auzās. Šāda atzīme izsoles gadījumā ir dzēšama, ja nav prasīta izsoles apturēšana. Tas, ka atzīme ir dzēšama ir arī ticis norādīts arī Kopsavilkumā Latvijas apgabaltiesu un Zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu sanāksmē par izsoles aktu pieteikumu lietu noformēšanas un izskatīšanas problēmjautājumiem. Pieejams: www.tiesas.lv. Tālāk seko citāts no šī apkopojuma un citāti no tiesas lēmuma.
4.5. Rīcība, ja pirms izsoles uz pārdodamo nekustamo īpašumu ir ierakstīta aizlieguma atzīme prasības nodrošināšanai

Atbilstoši Civilprocesa likuma 613.panta piektās daļas 4.punktam dzēšamas visas aizlieguma atzīmes, tajā skaitā aizlieguma atzīmes, kas ierakstītas prasības nodrošināšanai.
Lai netiktu aizskartas tās personas tiesības, kura cēlusi prasību par īpašuma tiesību atzīšanu uz izsolē pārdodamo nekustamo īpašumu, šī persona savas prasības lietā var lūgt prasības nodrošināšanai atlikt izpildu darbību (Civilprocesa likuma 138.panta pirmās daļas 7.punkts). Ja izpildu darbības atlikšana prasības lietā nav piemērota, tiesai izsoles lietā jāizvērtē konkrētie apstākļi, lai noskaidrotu, vai nav aizskartas tās personas tiesības, kurai par labu ir bijusi ierakstīta aizlieguma atzīme prasības nodrošināšanai.
Sk. Rīgas apgabaltiesas 2016.gada 5.aprīļa lēmumu lietā C61047915 (CA-1538-16/15).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Civilprocesa likums
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties