20. Februāris 2018 /NR. 8 (1014)
Tiesību politika
Prezidents iebilst pret nepienācīgi izstrādātiem grozījumiem Publisko iepirkumu likumā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šī gada 9. februārī, atrazdamies oficiālā vizītē Korejas Republikā, nodeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimai grozījumus Publisko iepirkumu likumā. Vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei prezidents uzsver, ka viņš jau septīto reizi Saeimā atgriež likumu otrreizējai caurlūkošanai galīgajā lasījumā sasteigti virzītu un pienācīgi neizstrādātu priekšlikumu dēļ, kā arī atgādina, ka trešais lasījums nav īstais laiks, lai piedāvātu risinājumus, kas iepriekšējos lasījumos nav apspriesti un pienācīgi izstrādāti. Valsts prezidents aicina Saeimu izlemt jautājumu par trešajā lasījumā pieļaujamo priekšlikumu apjomu un noteikt, ka likumprojekta izskatīšanai trešajā lasījumā var iesniegt tikai tādus priekšlikumus, kas saistīti ar pašu likumprojektu vai apspriesti agrākos likumdošanas procesa posmos. Tas ļautu izvairīties no biežajām kļūdām pēdējā brīža risinājumos un uzlabotu likumu kvalitāti, kā arī sekmētu sabiedrības uzticēšanos Saeimai. "Jurista Vārds" publicē šo vēstuli pilnībā.

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saeima 2018. gada 1. februārī pieņēma likumu "Grozījumi Publisko iepirkumu likumā" (likumprojekta Nr. 834/Lp12) (turpmāk – Likums).

Likuma 3. panta trešā daļa paredz papildināt Publisko iepirkumu likuma 9. panta astoto daļu ar papildu nosacījumu, ka pasūtītājs izslēdz no dalības iepirkumā pretendentu, kuram būtu piešķiramas iepirkuma līguma slēgšanas tiesības, proti – no dalības iepirkumā tiek izslēgts arī tāds pretendents, kas ir zemu nodokļu valstī vai beznodokļu valstī vai teritorijās reģistrēts uzņēmums.

Savukārt Likuma 18. panta trešā daļa paredz papildināt Publisko iepirkumu likuma 42. panta pirmo daļu ar vairākām normām, kas piemērojamas kandidātu vai pretendentu izslēgšanai no dalības iepirkuma procedūrā, proti – "12) kandidāts vai pretendents, kas ir zemu nodokļu vai beznodokļu valstī un teritorijās reģistrēts uzņēmums; 13) kandidāts vai pretendents, kas ir reģistrēts Latvijas Republikā, kurā vairāk par 25 procentu kapitāldaļu (akciju) turētājs ir zemu nodokļu vai beznodokļu valstī un teritorijās reģistrēts uzņēmums; 14) kandidāta vai pretendenta, kāds no piedāvājumā norādītajiem apakšuzņēmējiem ir zemu nodokļu vai beznodokļu valstī vai teritorijās reģistrēts uzņēmums".

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties