3. Jūlijs 2018 /NR. 27 (1033)
Tiesību prakse
Fiziskās personas atbrīvošana no valsts nodevas samaksas
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta lēmums
Lietā Nr. SKA ‒ 835 /
2018. gada 15. martā

Jautājums par personas atbrīvošanu no valsts nodevas samaksas izvērtējams katrā procesuālajā stadijā atsevišķi.

Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnese Anita Kovaļevska, tiesnese Vēsma Kakste, tiesnese Dace Mita, rakstveida procesā izskatīja [pers. A] blakus sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas tiesneša 2017. gada 24. novembra lēmumu daļā, ar kuru noraidīts lūgums par atbrīvošanu no valsts nodevas samaksas par apelācijas sūdzības iesniegšanu.

Aprakstošā daļa

[1] Ar Administratīvās apgabaltiesas tiesneša 2017. gada 24. novembra lēmumu noraidīts pieteicējas [pers. A] lūgums atbrīvot viņu no valsts nodevas samaksas par apelācijas sūdzības iesniegšanu. Lēmumā norādīti turpmāk minētie argumenti.

[1.1] Pilnīga vai daļēja atbrīvošana no valsts nodevas samaksas paredzēta tikai izņēmuma gadījumos, proti, konstatējot, ka konkrētās fiziskās personas mantiskais stāvoklis neļauj tai īstenot tiesības uz tiesu likumā noteiktā valsts nodevas apmēra dēļ. Lai tiesa varētu izvērtēt lūguma pamatotību, personai pašai ir pienākums sniegt tiesai konkrētu un detalizētu informāciju par savu materiālo stāvokli un ienākumiem, kā arī iesniegt pierādījumus, kuri apstiprinātu personas trūcīgo materiālo stāvokli.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties