31. Jūlijs 2018 /NR. 31 (1037)
Skaidrojumi. Viedokļi
Komercdarbības tiesiskuma problēmas, sagaidot valsts simtgadi
5
Dr. habil. iur.
Kalvis Torgāns
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors 

Latvija vēsturiski īsā laika posmā ir izveidojusi modernas Eiropas Savienības tiesību aktiem un valdošajām koncepcijām atbilstošas komerctiesības.

Taču tiesību normu interpretācija un piemērošanas prakse ik pa laikam uzrāda tiesiskuma izkropļojumus, juridiskas kaites, kas skar ne tikai atsevišķu komercstrīdu dalībniekus, bet arī ietekmē uzticību tiesiskumam, taisnīgumam un tautas labklājības izaugsmei. III Pasaules latviešu juristu kongresa plašā un saspringtā darba programma neļāva veikt detalizētu komercdarbības problēmu un risinājumu analīzi, un šis ievada ziņojums, kas pēc kongresa pielāgots raksta formātam, bija domāts kongresa dalībnieku ievirzei viņu izvēlētu šaurāku jautājumu apspriešanai un risinājumu meklēšanai komerctiesību sekcijā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Normunds Šlitke
28. Augusts 2018 / 00:33
1
ATBILDĒT
Pārdomas izraisa autora apgalvojums: "Ar lielu daļu civiltiesisko strīdu, kas izraisījuši interesi masu medijos, tiesas, it sevišķi Augstākā tiesa, pēc vairāku gadu procesiem tiek galā. Taču tad bieži vien ir jautājums, vai un kāpēc pirmās un apelācijas instances tiesas jau sākotnēji nespēja atrast pareizo risinājumu."

Kāpēc raksta autors uzskata, ka Augstākās tiesas risinājums parasti ir pareizs? Tāpēc, ka nav pārsūdzams? Tāpēc, ka spēkā stājies nolēmums jāciena kā likums?
Dažkārt AT nolēmumi ir patiesi kvalitatīvi. Dažkārt viduvēji. Taču dažķārt arī klaji nelikumīgi. Nav jābūt izcilam pavāram, lai saprastu, ka ēdiens ir nebaudāms - tāpat nav jābūt ekspertam, lai saprastu, ka tiesas nolēmums . Tiesas nolēmumi, kas ir balstīti autorirtāros viedokļos parasti ir nebaudāmi un nepieņemami tiesiskā valstī ("tiesas ieskatā", "tiesa uzskata", u.t.t.)

No kurienes raksta autoram ir informācija, ka: "Kopumā par nopietniem pārkāpumiem kopš 2017. gada sākuma ierosināti vairāk nekā 50 kriminālprocesi."? Satversmes 92. pants vēl nav atcelts!
Jurčiks > Normunds Šlitke
30. Augusts 2018 / 18:14
1
ATBILDĒT
Ja Normunds Šlitke lietu AT vinnē, tad tas ir izcils spriedums. Ja zaudē - tad klaji nelikumīgs. Īzī pīzī...
Magone
31. Jūlijs 2018 / 19:18
0
ATBILDĒT
Kamēr raksts tapis, tikmēr administratori ir nevis 243, bet 220. Bet, kas interesanti, tad šo 220 palikušo administratoru starpā ir tie administratori, kuru vadītie 3 procesi ir pieminēti šajā rakstā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Maksātnespējas likums
— likumi.lv —
Civilprocesa likums
— likumi.lv —
Civillikums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties