Krievijas Federācija ir iedzīvotāju skaita ziņā (140 miljoni) lielākā no 47 Eiropas Padomes un Eiropas Cilvēktiesību konvencijas dalībvalstīm. Tomēr jau 2019. gada vidū Krievija varētu izstāties no šī pasaulē efektīvākā pārnacionālā cilvēktiesību aizsardzības mehānisma. Līdz ar to zustu arī jebkāda ārēja uzraudzība pār šīs valsts rīcību cilvēktiesību jomā. "Augsni" sabiedrības apziņā šādam pavērsienam jau gatavo augstas Krievijas amatpersonas, savukārt cilvēktiesību aktīvisti pauž satraukumu.
Cilvēktiesību situācija Krievijā jau daudzus gadus pasliktinās: varas iestādes aizvien vairāk ierobežo un pārkāpj cilvēktiesības, to skaitā tiesības uz taisnīgu tiesu, vārda brīvību, pulcēšanās brīvību, preses neatkarību, nemaz nerunājot par pamattiesībām uz dzīvību un veselību, par kuru neievērošanu liecina situācija ieslodzījuma vietās, fiziski uzbrukumi demonstrantiem, žurnālistiem un varas opozicionāriem, kā arī politiski motivētas slepkavības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.