12. Novembris 2019 /NR. 45 (1103)
Tiesību prakse
Senāts atzīst zvērinātu advokātu atbildību par padomu došanu klientiem
3
Rihards Gulbis
Augstākās tiesas Civillietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks 

Augstākās tiesas (Senāta) Civillietu departaments 31. oktobrī atcēla Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2018. gada 27. aprīļa spriedumu, ar kuru noraidīta fiziskās personas – advokāta klienta – prasība pret zvērinātu advokātu par zaudējumu atlīdzības piedziņu saistībā ar nekvalitatīvi sniegtiem juridiskās palīdzības pakalpojumiem (lieta Nr. SKC-316/2019, C33431717). Lieta nodota jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Pēc prasītāja domām, zvērināts advokāts nodarījis prasītājam zaudējumus, nepienācīgi sniedzot prasītājam juridisko palīdzību un pārstāvot viņu vairākās civillietās.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Atbildība
13. Novembris 2019 / 16:40
0
ATBILDĒT
Būtu jāuzņemas ikvienam, pildot savus amata vai profesionālos pienākumus. Ja ir iespēja "slēpties" aiz neatkarības u.tml. institūtiem, tad no atbildības nekas neiznāk.
Max Headroom
13. Novembris 2019 / 05:17
0
ATBILDĒT
Ļoti loģisks un pamatots spriedums. Vai tiešām līdz šim jurisprudencē pastāvēja uzskats, ka advokāta (un vispār - kādēļ ne jebkura speciālista, pie kura griežas kāda persona?) palīdzība civiltiesiski uzskatāma par vienkāršu padomu, par kura sekām advokāts nekādu atbildību nenes?
Neesmu advokāts > Max Headroom
22. Novembris 2019 / 15:10
0
ATBILDĒT
Pastāv arī pēc šī sprieduma, turklāt nebūt ne nepamatoti. Daļēji tas ir tāpēc, ka atsevišķi neizdala juridiskos pakalpojumus no pārstāvības pakalpojumiem, un tieši pārstāvības pakalpojuma īpatnību dēļ no atbildības bieži sanāk izvairīties. Advokāts nedrīkst rīkoties pretēji klienta interesēm un, pārstāvot klientu, ja klienta viedoklis nav gluži juridiski pamatots, advokātam tas tik un tā ir jāņem vērā un jāpasniedz, kāds nu tas ir.

Savukārt, ja sniegti nekvalitatīvi juridiski pakalpojumi, piemēram, sniegts juridiski nepareizs situācijas skaidrojums utt., atbildībai jābūt, un tā bijusi ari līdz šim, tikai to vērtēja nevis klients, tiesa vai kas cits, bet gan Advokātu kolēģija - ar sūdzībām klients par advokāta sniegtajiem pakalpojumiem jau izsenis varēja vērsties tur. Attiecīgi, Advokātu kolēģijai arī ir piešķirtas atbilstošas funkcijas izvērtēt advokāta darbu un nepieciešamības gadījumā advokātu sodīt.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties