Vācot tiesu prakses materiālus topošajai grāmatai par noziedzīgu nodarījumu kvalifikāciju, tika analizēti anonimizētie tiesu nolēmumi krimināllietās par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas iztiesātas 2017.–2019. gadā, nolūkā apzināt noziedzīgu nodarījumu juridisko izvērtējumu ietekmējošos problēmjautājumus.
Lai pilnīgāk izmantotu iegūto empīrisko materiālu, pētījuma gaitā tika veltīta uzmanība arī sodu piemērošanas praksei, galvenokārt krimināllietās, kuras izskatītas vienošanās procesā, kad soda noteikšanā piemēroti Krimināllikuma 49.1 panta nosacījumi vai kad apsūdzētajiem piespriests brīvības atņemšanas sods nosacīti. Lasītājiem pamatā tiek piedāvāts ieskats sodu piemērošanas praksē par noziedzīgiem nodarījumiem pret personu un par kukuļošanu, ievērojot šo noziedzīgo nodarījumu paaugstināto kaitīguma pakāpi, kā arī par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, ņemot vērā to, ka ar 2012. gada 13. decembra likumu1 sankcijas par šo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu tika būtiski samazinātas. Vēlos piezīmēt, ka rakstā par atsevišķiem jautājumiem pausts mans personiskais viedoklis.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.