Šis rudens ir nozīmīgs ar divām Latvijas tieslietu sistēmas institūciju gadadienām: 28. septembrī ar svinīgu sēdi un valsts augstāko amatpersonu piedalīšanos tika atzīmēta desmitagde kopš Tieslietu padomes izveides, savukārt 2. oktobrī Augstākā tiesa, klātesot arī bijušajiem senatoriem un Augstākās tiesas priekšsēdētājiem, svinēja 25 gadus, kopš pēc valsts neatkarības atgūšanas tika atjaunots Latvijas Senāts.
Kāda ir Tieslietu padomes loma tiesu varas neatkarības un kvalitātes stiprināšanā
Tieslietu padome kā koleģiāla institūcija, kas piedalās tiesu sistēmas politikas un stratēģijas izstrādē, kā arī tiesu sistēmas darba organizācijā un kuras mērķis ir pārstāvēt tiesu varu attiecībās ar izpildvaru un likumdevēju, tika izveidota ar 2010. gada 3. jūnija grozījumiem likumā "Par tiesu varu" un uz pirmo sēdi sanāca tā paša gada 4. oktobrī.
Ar svinīgu sēdi, kurā piedalījās Valsts prezidents, tagadējā Tieslietu padome, tiesnešu pašpārvaldes institūciju vadītāji, kā arī tiesneši, kas iepriekš bijuši padomes locekļi, 28.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.