17. Novembris 2020 /NR. 46 (1156)
Viedoklis
Dalība tiesas sēdē procesā par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanu
4
Mg. iur.
Gundega Bruņeniece
Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas vadītāja vietniece 

Gan Latvijas Republikas Satversmes 92. pants, gan Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (turpmāk – ECK) 6. pants un citi starptautiskie cilvēktiesību dokumenti paredz ikvienam tiesības uz taisnīgu tiesu, tai skaitā arī personām ar invaliditāti. ANO Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām (turpmāk – ANO konvencija) pat īpaši uzsver diskriminācijas aizliegumu attiecībā uz dažādu tiesību īstenošanu. ANO konvencijas 2. ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
LATVIJAS UNIVERSITĀTE
3. Janvāris 2021 / 15:13
0
ATBILDĒT
Viss ir labi un pareizi. Izņemot - tiesai NAV vienmēr "jāvērtē: 1) vai ir vispār noticis noziedzīgs nodarījums". Jo nepieskaitāmie neizdara noziedzīgus nodarījumus - tikai sabiedriski kaitīgus nodarījumus.
Arī > LATVIJAS UNIVERSITĀTE
27. Janvāris 2021 / 15:37
0
ATBILDĒT
Arī KPL 603.pantā pat diezgan konkrēti lietots termins "noziedzīgs nodarījums", turklāt vēl tieši uzsverot, ka tas jāizvērtē. Citēju: "Tiesas sēdē pārbauda pierādījumus, lai izlemtu jautājumu, vai šī persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu un vai tai nosakāmi medicīniska rakstura piespiedu līdzekļi".
Arī Latvijas Universitāte > LATVIJAS UNIVERSITĀTE
20. Janvāris 2021 / 12:53
0
ATBILDĒT
Šis interesants jautājums par pareizo terminu, jo arī Krimināllikumā netiek konsekventi lietots viens termins attiecībā uz nepieskaitāmības stāvoklī izdarītiem nodarījumiem - piemēram, KL 69.1 pantā tiek lietots tieši "noziedzīgs nodarījums". Protams, nemaz nerunājot par būtību - pēc būtības tāpat ir runa par noziedzīgu nodarījumu, un ar to, ka tas izdarīts nepieskaitāmības stāvoklī, nekādā veidā nemainās NN sastāva objektīvās pazīmes. Tā ka principā tāda vārdu spēle, ar ko jautājuma pamatbūtība nemainās ;)
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties