5. Janvāris 2021 /NR. 1 (1163)
Tiesību politika
Trīs ziņojumi un salīdzinošie pētījumi par Eiropas tiesu sistēmas neatkarību
Dace Šulmane
Tieslietu padomes sekretariāta padomniece 

2020. gada 11. decembrī Tieslietu padomes sēdē tika sniegts pārskats par šajā gadā publicētiem nozīmīgiem Eiropas līmeņa salīdzinošajiem pētījumiem par tiesu sistēmām.

EU Justice Scoreboard

Ziņojumā par tiesiskumu Eiropas Savienībā (EU Justice Scoreboard) jau kopš 2013. gada tiek salīdzinātas tieslietu sistēmas ES dalībvalstīs.

Šajā gadā EU Justice Scoreboard papildus ikgadējam lietu izskatīšanas termiņu statistikas salīdzinājumam īpaši apskatīti šādi jautājumi: institūcijas, kas atbildīgas par disciplinārlietu pret tiesnešiem/prokuroriem izskatīšanu; salīdzinošs apskats par tiesu varas iesaisti tiesnešu ievēlēšanai Tieslietu padomes sastāvā. Ziņojumā salīdzināts tiesu nodevu apmērs komerclietās, kā arī tiesu izdevumu atlīdzināšanas nosacījumi maznodrošinātām personām.

EU Justice Scoreboard tradicionāli sniedz apskatu par saņemto un izskatīto lietu skaitu ES dalībvalstu tiesās. Pirmajā instancē saņemto jaunu strīdīgu civillietu un komerclietu skaits (pirmās instances tiesās/uz 100 iedzīvotājiem) ir vidēji zems.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties