Atsaucoties žurnāla "Jurista Vārds" aicinājumam sniegt viedokli par to, vai Kriminālprocesa likuma regulējums pieļauj pietiekoši plašas iespējas neturpināt kriminālprocesu, pamatojoties uz procesa veikšanas lietderības un ekonomijas principiem, bet vienlaikus ņemot vērā obligātuma principu un pamatus kriminālprocesa apturēšanai un izbeigšanai, atbildot uz šo jautājumu vienā vārdā, noteikti jāsaka "nē". Tomēr iespējamo risinājumu meklējumos ir nepieciešama piesardzība.1
Kriminālprocesa obligātuma princips ir nostiprināts Kriminālprocesa likuma 6. pantā, saskaņā ar kuru amatpersonai, kura pilnvarota veikt kriminālprocesu, ikvienā gadījumā, kad kļuvis zināms kriminālprocesa uzsākšanas iemesls un pamats, ir pienākums savas kompetences ietvaros uzsākt kriminālprocesu un novest to līdz Krimināllikumā paredzētajam krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.