9. Februāris 2021 /NR. 6 (1168)
Informācija
Vācijā noteikto Covid-19 ierobežojumu konstitucionālā kontrole
1

Ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai noteikti teju visā pasaulē. 2021. gada 13. janvārī Latvijas Universitātes doktorantūras skola "Baltijas jūras reģiona valstu integrācija ES nozīmīgākās sadarbības dimensijās" organizēja Brēmenes augstskolas Pilsētas lietišķo zinātņu universitātes (Hochschule Bremen City University of Applied Sciences) profesores Kristiānas Tīres (Christiane TŸre) tiešsaistes vieslekciju "Vācijā noteikto pandēmijas apkarošanas pasākumu konstitucionāls novērtējums". Šajā vieslekcijā profesore aprakstīja situāciju Vācijā, tuvāk analizējot un skaidrojot atsevišķus Vācijas Federālās Konstitucionālās tiesas spriedumus.

Vācijā, tāpat kā daudz kur citur pasaulē, ir noteikti ierobežojumi un prasības pandēmijas izplatības mazināšanai – ievērot distanci, mazgāt rokas, nēsāt maskas, telpas regulāri vēdināt, samazināt saskarsmi ar citiem cilvēkiem, slēgti veikali u.c. Situācija Vācijā ir nopietna – cilvēki mirst tik strauji, ka nav iespējams viņus apglabāt. Vienlaikus notiek protesti (tostarp pret diktatūru). Piemēram, Hannoverē pagājušā gada rudenī notika liela protesta akcija par tiesībām uz demonstrācijām un tiesībām paust kritiku par valdības darbu.

Ziemeļvācija šobrīd ir mazāk skarta nekā dienvidi. Tur, kur cilvēki ir neuzmanīgāki, tur arī šobrīd ir lielāka mirstība. Latvija Vācijā tiek uzskatīta par riska zonu.

Vācijā šajos apstākļos norit debates par to, vai valdība drīkst noteikt ierobežojumus, vai arī tas būtu jāizlemj parlamentam. Tāpat tiek paustas bažas par to, vai valdība nav pazaudējusi saikni ar sabiedrību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Skolnieciņš no svētbirzs
21. Marts 2021 / 20:21
0
ATBILDĒT
Nemanot tuvojas Lielā diena jeb Lieldienas. Šie pavasara saulgriežu svētki mūsu tautai ir loloti un svēti. Šogad Lieldienas būs svētdien, 4. aprīlī. Lai arī Lieldienas ir līksmi gadskārtu svētki, tomēr šogad Lieldienu svinēšanu apbēdina ārkārtējais stāvoklis, kas izsludināts visā Latvijas Republikas teritorijā līdz 6. aprīlim. Būsim piesardzīgi un ievērosim epidemioloģiskās drošības prasības. Nevazāsimies pa baznīcām, bet gan paliksim mājās. Pavadīsim šos svētkus ar ģimeni pie dzīru galda. Iedegsim krāsainas svecītes uz galda par godu Latvju Dieviem. Iedegsim gaiši zaļu svecīti skaistā, māla svečturī par godu Dabas Mātei – mūsu Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti skaistā, māla svečturī par godu likteņa Dievietei Laimai. Iedegsim pelēku svecīti skaistā, māla svečturī par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturī par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Sadosimies rokas pie dzīru galda. Un lūgsim Latvju Dievu svētību sev un savai dzimtai. Svinēsim Lieldienas apzinīgi, godinot Latvju Dievus. Lai pavasaris ir ne tikai dabā, bet arī mūsu sirdīs un domās! Lai izdodas viss, kas iecerēts! Lai Dabas Māte mūs svētī! Lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna!
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #auglība #bagātība #pārticība #veiksme #Skolnieciņš #svētbirzs
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties