13. Aprīlis 2021 /NR. 15 (1177)
Skaidrojumi. Viedokļi
Savstarpēji saistīti procesi ne bis in idem principa tvērumā
2
Mg. iur.
Oskars Kulmanis
Senāta Krimināllietu departamenta zinātniski analītiskais padomnieks, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorants 

Raksta mērķis ir koncentrēti aplūkot atsevišķus ne bis in idem1 jeb dubultās sodīšanas aizlieguma principa aspektus. Aplūkojot Satversmes tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas paustās atziņas, tiks atklāta dubultās sodīšanas aizlieguma principa nozīme tiesību uz taisnīgu tiesu nodrošināšanā, kā arī šī principa bis elementa jeb procesu dublēšanās saturs un sekas.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Oskars Kulmanis
16. Aprīlis 2021 / 18:01
0
ATBILDĒT
Rakstā aplūkotais princips attiecas tikai uz "kriminālu procesu". Tas neizslēdz personas pakļaušanu cita veida procesam. Galvenie krimināla rakstura procesa elementi ir personas pakļaušana "kriminālai apsūdzībai" un "sods", kas attiecas uz Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 6.panta 1.punktam un 7.pantam. Izvērtējums par to, vai ir "krimināla apsūdzība" notiek atbilstoši Engel kritērijiem.
Disciplinārais process ir papildinošais process. Disciplinārprocesa mērķis nav kriminālsoda vai tam pielīdzināma soda piemērošana. ECT šo procesu neatzīst par "kriminālu procesu", kas attiecīgi izslēdz Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 7.protokola 4.panta piemērošanu. Nevienā no minētajām kombinācijām princips nav piemērojams.
wertyu
15. Aprīlis 2021 / 13:33
0
ATBILDĒT
Administratīvās atbildības likums, 9. pants. (Personas, uz kurām attiecas speciālie disciplināratbildības likumi, šajos speciālajos likumos paredzētajos gadījumos par administratīvajiem pārkāpumiem saucamas pie disciplinārās atbildības, bet pārējos gadījumos — pie administratīvās atbildības uz vispārīgiem pamatiem.) paredz vēl vienu šeit neminētu procesa veidu - disciplināro.
Ļoti interesanti būtu dzirdēt viedokļi vai saskaroties disciplinārajaisPLUSadministratīvais, disciplinārajaisPLUSkriminālajais un disciplināraisPLUSadministratīvais veidojas ne bis in idem principa pārkāpums.
Kā šādās situācijās būtu tulkojams ierēdņu disciplīnas likuma regulējums - "Disciplinārsoda piemērošana neizslēdz ierēdņa civiltiesisko atbildību, administratīvo atbildību vai kriminālatbildību"? Vai varbūt, kā tieša instrukcija mērķtiecīgi piemērot dubultus sodus?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties