26. Oktobris 2021 /NR. 43 (1205)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts dzīvokļu īres tiesiskā regulējuma izmaiņas
Mg. iur.
Darja Ivanova
SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor" Nekustamo īpašumu departamenta vadītāja 

Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums ir ieviesis izmaiņas valsts dzīvojamo telpu īres tiesiskajā regulējumā attiecībā uz īres maksu, īres līgumu termiņiem un dienesta dzīvokļu izīrēšanu. Tādēļ šajā rakstā vērsta uzmanība uz šīm valsts dzīvokļu īres tiesiskā regulējuma izmaiņām un aktualitātēm pēc Dzīvojamo telpu īres likuma spēkā stāšanās.

Vēsturiskais regulējums

Ar Dzīvojamo telpu īres likuma spēkā stāšanos 2021. gada 1. maijā radās izmaiņas valsts dzīvojamo telpu īres tiesiskajā regulējumā, kuras secīgi tiks apskatītas šī raksta ietvaros.

Spēku zaudējušais likums "Par dzīvojamo telpu īri"1 ietvēra vairākas normas, kas regulēja valsts dzīvojamo telpu izīrēšanas un īres maksas noteikšanas kārtību un vairākos aspektos nodalīja valsts dzīvojamo telpu izīrēšanu no privātīpašniekiem piederošu dzīvojamo telpu izīrēšanas.

Praksē sastopami vairāki valsts dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību veidi, kur īres tiesiskās attiecības nodibinātas uz dažādiem pamatiem. Galvenie no tiem ir nepri­vatizēto valsts dzīvokļu īre un dienesta dzīvojamo telpu īre.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties