14. Jūnijs 2022 /NR. 24 (1238)
Tiesību prakse
Nozīmīgs ECT spriedums arodbiedrību tiesību kontekstā

Pirms pāris nedēļām, 2. jūnijā, Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir pasludinājusi spriedumu lietā "Straume pret Latviju",1 ar kuru konstatējusi Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pārkāpumus. Lai gan trīs mēnešu laikā no sprieduma pasludināšanas dienas pusēm vēl ir tiesības lūgt tiesu lietu nodot izskatīšanai tās Lielajā palātā, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji jau norāda uz šī sprieduma nozīmību, to uzskatot par būtisku panākumu arodbiedrību tiesību atzīšanā.

Lietas fakti

Kā izriet no Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās sagatavotās informācijas, sūdzības iesniedzēja strādājusi par gaisa satiksmes vadības dispečeri VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS), bet 2011. gada oktobrī kļuvusi par LGS Vadības dispečeru arodbiedrības (Arodbiedrība) valdes priekšsēdētāju ar tiesībām rīkoties tās vārdā.

Secīgi 2012. gada 2. martā iesniedzēja, parakstoties kā Arodbiedrības valdes priekšsēdētāja, tās vārdā nosūtījusi vēstuli satiksmes ministram un LGS kapitāldaļu turētāja pārstāvei, kritizējot LGS valdes darbību un norādot uz vairākiem ilgstoši nerisinātiem sociāliem jautājumiem saistībā ar gaisa dispečeru darba laika uzskaiti un atalgojumu. Šajā vēstulē vēl ticis uzsvērts, ka gaisa dispečeru darba apstākļi apdraud aeronavigācijas pakalpojumu nodrošināšanas kvalitāti un drošumu.

Ņemot vērā šo informāciju, Civilās aviācijas aģentūra, kuras kompetencē ir nodrošināt civilās aviācijas drošību valstī, lūgusi LGS izvērtēt, vai šajā vēstulē paustais par draudiem aviācijas drošībai atbilst patiesībai.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties