20. Decembris 2022 /NR. 51/52 (1265/1266)
Domu mantojums
Fragmenti no spriedumiem lietās, kurās referējis senators Andrejs Sīmanis

Par pienākumu pamatot pašvaldību reformas

1925. g. maija mēneša 19. dienā. Priekules pagasta Paplakas novada iedzīvotāju O. Frickopfa, L. Jaunzema un citu sūdzība par Iekšlietu ministrijas lēmumu attiecībā uz daļas no Priekuļa pagasta pievienošanu Virgas pagastam.

Sastāvs: priekšsēdētāja v.i. senators A. Sīmanis; senatori: J. Kalacs un A. Pētersons; referē priekšsēdētāja v.i.; atzinumu dod virsprokurora biedrs E. Bitte.

Priekules un Paplakas novadi, kā piederīgi vienam un tam pašam īpašniekam un sastādoši vienu fideikomis. īpašumu, pastāvīgi ir sastādījuši vienu pašvaldības vienību. Šim prāvākam pagastam bij. Krievijas valdības laikā 1890. gada sākumā pievienoja vairākus mazus pagastiņus, to starpā arī Virgas pagastu, aiz tā iemesla, ka viņi patstāvīgi nespēja eksistēt.

Latvijas valsts pastāvēšanas laikā ir atkal nodibinājies kā patstāvīgs Virgas pagasts, kas un kad par to lēmis un aiz kādiem motīviem, Iekšlietu ministrija nekonstatē. Tagad nu atkal ievirzās jautājums par mazā Virgas pagastiņa nespēju patstāvīgi eksistēt, kāpēc ierosināts un arī no Iekšlietu ministrijas apstiprināts lēmums par Paplakas novada atdalīšanu no Priekules un pievienošanu Virgas pagastam.

Pret šādu Paplakas atdalīšanu no Priekules pagasta cēla Senātā sūdzības Priekules pagasta valde, kā arī Paplakas iedzīvotāji Frickops, Jaunzems un citi, apstrīdēdami šāda atdalīšanas rīkojuma lietderību un likumību.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties