16. Maijs 2023 /NR. 20 (1286)
Informācija
Atskats uz konferenci par juridiskās izglītības izaicinājumiem un perspektīvām

Noslēdzot Latvijas Universitātes (LU) 81. starptautisko zinātnisko konferenci Juridiskajā fakultātē, 28. aprīlī LU Lielajā aulā uz sekciju "Juridiskā izglītība: izaicinājumi un perspektīvas" pulcējās mācībspēki, praktizējoši juristi, studenti un citi interesenti. Sekcijas darbs tika sadalīts divās daļās: dienas pirmajā pusē par aktuālo jautājumu loku referēja augstākās izglītības iestāžu mācībspēki un praktizējoši profesionāļi, savukārt pēcpusdienā notika juridiskās izglītības kvalitātei un turpmākajiem izaicinājumiem veltīta diskusija. "Jurista Vārds" piedāvā ieskatu konferences laikā izskanējušajos viedokļos, savukārt pilns sekcijas ieraksts pieejams vietnē "YouTube".1

Jautājums par juridiskās izglītības pilnveidi allaž ir bijis aktuāls, tomēr pēdējo gadu laikā, tajā skaitā ieviešot valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu, diskusiju saturam piešķīris jaunu perspektīvu. Konferences sekcijas darbs, ievērojot šīs tendences, tika organizēts trijos diskusiju lokos, referentiem un diskusijas dalībniekiem paužot viedokli par tādiem jautājumiem kā jurista kvalifikācijas eksāmens, kvalitatīvu juristu trūkums un institucionāls juridiskās izglītības modelis.

Tieslietu ministre Dr. iur. Inese Lībiņa-Egnere, uzrunājot konferences dalībniekus, akcentēja, ka valsts vienotais jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens nedrīkstētu būt vienīgais kvalitātes siets, kā pārbaudīt jurista spējas un prasmes, un uzsvēra arī tālākizglītošanās un mūžizglītības nozīmi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties