4. Jūlijs 2023 /NR. 27 (1293)
Mūsu autors
Iepazīstieties: JV autore Anna Marta Riekstiņa

Zvērināta advokāta palīdze ZAB "Rer Lextal". Divas reizes piedalījusies "Jurista Vārda" studentu pētniecisko darbu konkursā. 2019. gadā viņa (iepriekš – Anna Marta Nordmane) konkursā Civiltiesību sekcijā ieguva visaugstāko novērtējumu. Līdz šim "Jurista Vārdā" publicēti četri viņas raksti, pirmais – 2018. gadā. Visas publikācijas pieejamas Autoru katalogā juristavards.lv.

Kas jūs pamudināja piedalīties "Jurista Vārda" studentu pētniecisko darbu konkursā?

Pirmo reizi konkursā piedalījos 2016. gadā, iesniedzot savu studiju darbu. Uz šādu drosmīgu soli mani pamudināja viens no maniem mīļākajiem pasniedzējiem – profesors Kalvis Torgāns. Viņš man vienmēr ticēja vairāk nekā es pati sev. Biju pārliecināta, ka studiju darbs nekādi nespēs izkonkurēt kāda cita autora nopietnāku pētījumu, tomēr saņēmos un darbu iesniedzu. Vēlāk konkursā piedalījos arī ar savu bakalaura darbu, uz kura pamata tapuši divi raksti "Jurista Vārdā". Arī uz to mani pamudināja profesors K. Torgāns kā šī darba vadītājs. Savukārt savu maģistra darbu iesniedzu pēc pašas iniciatīvas, jo jau zināju konkursa norises procesu, ar savu darbu lepojos un cerēju, ka žūrija un redakcija to atzīs par labu esam vismaz publikācijai. Iedomāties nevarēju, ka uzvarēšu 2019. gada konkursa Civiltiesību sekcijā!

Kādi ir jūsu ikdienas pienākumi zvērinātu advokātu birojā "Rer Lextal"?

Zvērinātu advokātu birojā "Rer Lextal" lielākoties konsultēju klientus par tiesisko regulējumu un atbilstības jautājumiem tādās jomās kā reklāma, plašsaziņas līdzekļi, e-komercija. Tāpat iesaistos arī dažādu civiltiesiska rakstura jautājumu risināšanā.

Kāpēc jūs izvēlējāties kļūt par juristi?

Kopš atceros sevi no pamatskolas laikiem, vienīgais, par ko vēlējos kļūt, bija juriste, līdz ar to man nebija šaubu, kur stāties pēc vidusskolas. Man bija zināmi daži zvērināti advokāti, kuri mani vēl vairāk iedvesmoja sekot šai izvēlei, viņi lepojās ar savu profesiju un spēja orientēties plašā jautājumu lokā! Tāpat vienmēr esmu uzskatījusi, ka jurista izglītība un zināšanas noderēs ikvienā dzīves sfērā.

Vai "Jurista Vārds" jums noder ikdienas darbā? Kādām tēmām jūs pievēršat uzmanību?

Protams, "Jurista Vārds" noder ikdienas darbā! Vienmēr izlasu rakstus, kas saistīti ar intelektuālo īpašumu, jo tā man ir vistuvākā tēma, bet katru nedēļu apskatu visu izdevuma saturu un izlasu arī citus rakstus par tā brīža aktuālajiem tematiem, likuma izmaiņām vai interesantu tiesu praksi. Ikdienas darbā, saskaroties ar jauniem jautājumiem vai problēmām sfērās, kurās neorientējos tik labi, arī ieskatos "Jurista Vārda" arhīvā un bieži vien tur atrodu kādu noderīgu skaidrojumu vai viedokli. Raksti ir raduši atbildi uz jautājumiem, gan ieskicējuši aktuālo tiesu praksi un profesionāļu viedokļus, kas ļoti atvieglo jaunu tēmu izzināšanu.

Kādā intervijā pirms dažiem gadiem esat minējusi, ka deja, īpaši laikmetīgā, teātris, bobslejs, skeletons, ceļošana ir jūsu aizraušanās brīvajā laikā. Vai tas tā ir joprojām? Pastāstiet par kādu no spilgtākajiem ceļojumu iespaidiem!

Minētās jomas joprojām ir mana aizraušanās. Brīvajā laikā apmeklēju deju nodarbības, un ziemas sezonā mani var sastapt vai nu pie televizora ekrāna, skatoties bobsleja un skeletona sacensības, vai arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē kā daļu no tiesnešu komandas. Ceļošana un teātra apmeklējumi pašlaik, pēc pandēmijas, beidzot atkal ir droši, tāpēc mēģinu rast laiku jaunu un jau iecienītu galamērķu sasniegšanai, kā arī tveru kultūras devu, cik nu tas ir iespējams.

Kā visspilgtāko iespaidu no ceļojumiem varu minēt 2017. gadā veikto 280 kilometrus garo pārgājienu no Porto, Portugālē, uz Santjago, Spānijā (daļa no Camino de Santiago). Šo ceļu veicu 11 dienās, kas bija izturības pārbaudījums gan ķermenim, gan prātam. Nācās vairākkārt sev pārkāpt pāri un nolikt malā gan fiziskās sāpes, gan mentālos blokus. Pēc šī pārgājiena sajutu sevi spējīgāku visās jomās, turklāt šajā ceļā pieredzēju arī sen neredzētu skaistumu un cilvēcīgumu.

Kas dzīvē ir svarīgāks par darbu, karjeru un naudu?

Man dzīvē svarīgāka par darbu, karjeru un naudu ir mana ģimene, mans kuplais radu loks. Uzskatu, ka nav ne iespējams, ne vajadzīgs nopelnīt visu pasaules naudu un uzkāpt līdz augstākajam karjeras kāpņu pakāpienam, ja apkārt nav cilvēku, ar kuriem tajā visā vari dalīties un ar kuriem pavadīt laiku pēc saspringtas darba dienas.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Riekstiņa A. Iepazīstieties: JV autore Anna Marta Riekstiņa. Jurista Vārds, 04.07.2023., Nr. 27 (1293), 34.lpp.
VISI RAKSTI 4. Jūlijs 2023 /NR. 27 (1293)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties