26. Septembris 2023 /NR. 39 (1305)
Skaidrojumi. Viedokļi
Latgales tiesas apgabala prokuratūru izaicinājumi: reģiona specifika, pierobežas noziedzība
Andris Gusarovs
Latgales tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors 
Rita Zeiliņa
Austrumlatgales prokuratūras virsprokurore 
Kristīne Repša-Kondratjeva
Dienvidlatgales prokuratūras virsprokurore 

Latgales tiesas apgabala prokuratūras un tajā ietilpstošo rajona līmeņa prokuratūru – Austrumlatgales prokuratūras (Balvi, Ludza) un Dienvidlatgales prokuratūras (Daugavpils, Krāslava) – īpatnība ir tā, ka šo prokuratūras struktūrvienību prokurori savas funkcijas veic arī kriminālprocesos par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar pierobežas specifiku, jo to teritorijas robežojas ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku. Vienlaikus šī robeža ir arī visas Eiropas Savienības austrumu robežas daļa.

Latvijas ārējā robeža ar Baltkrieviju un Krieviju kopumā ir 456,6 km gara, no tiem 173 km Latvija robežojas ar Baltkrieviju, bet 283,6 km – ar Krieviju.

Lielākā Latvijas–Krievijas pierobežas daļa, sākot no Balvu novada, kur ziemeļos tas robežojas ar Alūksnes novadu, viss Ludzas novads līdz Pasienes pagastam, kas ir Latvijas austrumu galējais punkts, saskaņā ar prokuratūras struktūrvienību teritoriālo sadali ir Austrumlatgales prokuratūras darbības teritorija. Apmēram 10 kilometru garumā Ludzas novada Pasienes pagastam ir robeža ar Baltkrieviju. Tālāk Latvijas robeža ar Baltkrieviju virzās gar Krāslavas novada Šķaunes pagastu, un tur sākas Dienvidlatgales prokuratūras darbības teritorija. Robeža vijas gar visu Krāslavas novadu un turpinās Augšdaugavas novada Demenes pagastā, kur atrodas Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežpunkts.

Latgales tiesas apgabala prokuratūru prokurori, cieši un veiksmīgi sadarbojoties ar izmeklēšanas iestāžu amatpersonām, ir panākuši, ka daļa kriminālprocesu, tai skaitā arī tie, kuros izmeklējamais noziedzīgais nodarījums ar Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurora rīkojumu atzīts par īpaši aktuālu (piemēram, noziedzīgie nodarījumi valsts institūciju dienestā), tiek pabeigti prokuratūrā 48 stundu laikā no kriminālprocesa uzsākšanas brīža.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties