26. Septembris 2023 /NR. 39 (1305)
No citas puses
Kā mainījusies prokuratūra gadu gaitā
Atis Dzērvēns
Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors 
Jerana Asatrjana
Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurore 

Savas pastāvēšanas laikā Latvijas Republikas prokuratūra kā institūcija ir piedzīvojusi daudzas un dažādas pārmaiņas, un par to savās pārdomās dalās Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors Atis Dzērvēns un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras prokurore Jerana Asatrjana.

Atis Dzērvēns
Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors

Lai mainītos, ir vajadzīga drosme

Diezgan droši varu apgalvot, ka prokuratūra bija, ir un būs. Var mainīties tās vieta un loma tiesību sistēmā, tās prestižs, ticība un paļāvība tai. Prokurori. Uzticamība prokuroram, katram un visiem, kādam konkrēti un kā amatpersonai vispārināti. Esmu prokurors jau kādu laiku. Vai es uzticētos pats sev? Lemt pašam savu likteni? Šis jautājums katram prokuroram būtu jāuzdod sev katru dienu.

Patiesībā pareizi prokurorus būtu jāsauc par prokuratoriem, jo vārda sakne cēlusies no procura – uzticēt, pilnvarot. Tātad prokurators ir uzticamības persona, kas pilnvarota veikt kādu uzdevumu.

Esmu viens no tiem nedaudzajiem, kas kopā ar daudziem prokuratūrā sāka strādāt 1995. gada 1. jūlijā Iekšlietu ministrijas izmeklētāju reformas rezultātā, pats būdams ļoti jauns un vēl bez juridiskās izglītības. Man tolaik bija tikai 19 gadi, vecums, kādā tagad jaunieši parasti pabeidz vidusskolu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties