3. Oktobris 2023 /NR. 40 (1306)
Notikums
Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpilde veido Eiropas kopīgās identitātes kodolu
Mg. iur.
Andrejs Stupins
Satversmes tiesas priekšsēdētāja padomnieks 
Dr. iur.
Gatis Bārdiņš
Satversmes tiesas padomnieks 
21. septembrī Rīgā norisinājās Satversmes tiesas un Augstākās tiesas rīkota starptautiska konference “Tiesu varas loma Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildē”. Konference tika rīkota ar mērķi stiprināt Eiropas tiesu savstarpējo dialogu un kopīgās vērtības Eiropas tiesiskajā telpā
Foto: Aleksandrs Kravčuks

21. septembrī Rīgā norisinājās viens no Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā pasākumiem – starptautiska konference "Tiesu varas loma Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildē". Konferenci rīkoja Satversmes tiesa un Augstākā tiesa ar mērķi stiprināt Eiropas tiesu savstarpējo dialogu un kopīgās vērtības Eiropas tiesiskajā telpā.

Atklājot konferenci, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš norādīja, ka tiesas spriedumu efektīva izpilde kā tiesiskuma un tiesību uz taisnīgu tiesu neatņemams elements citstarp veido Eiropas identitātes kodolu. Ja tiesas spriedumi netiek izpildīti, var tikt apdraudēta demokrātija, kas agri vai vēlu var novest pie autoritāriem, totalitāriem un secīgi arī starptautiski agresīviem režīmiem. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs uzsvēra, ka būtiska ir ne tikai spriedumu izpilde, bet arī izpildes kvalitāte. Pārmērīgs juridiskais formālisms, aiz kura pazūd sprieduma būtība, degradē tiesu varu un tiesiskumu. Savukārt Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Lauma Paegļkalna atzina, ka tiesiskums, demokrātija un cilvēktiesības ir vērtības, kuras aizsargā un iedzīvina gan Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), gan Eiropas Padomes dalībvalstu tiesas, likumdevējs un izpildvara.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties