17. Oktobris 2023 /NR. 42 (1308)
Notikums
Tiesības arī ir valoda
Eiropas Savienības Tiesas un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes konference par latviešu juridisko valodu
Foto no LU Juridiskās fakultātes arhīva

6. oktobra rītā Mazā aula jau bija pilna, un tiem retajiem, kas uz konferenci ieradās ar nosebošanos, bija rūpīgi jāpameklē pēc brīva krēsla. Vai gan var būt labāks apliecinājums tam, ka juristiem latviešu valoda ir svarīga?

Par konferenci varam pateikties Latvijas tiesnesei Eiropas Savienības Tiesā (EST) un Rīgas Juridiskās augstskolas profesorei Inetai Ziemelei. Pirmajā sadaļā runātāju vidū bija tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere, Latvijas Universitātes (LU) profesore, EST daudzvalodības projekta vēstniece un tagad arī Augstākās tiesas senatore Sanita Osipova, EST Latviešu valodas tulkošanas nodaļas vadītāja Ilona Skuja, Augstākās tiesas senatori Veronika Krūmiņa un Jānis Pleps. Konferences pirmo daļu moderēja Augstākās tiesas Judikatūras un zinātniski analītiskās nodaļas vadītāja Anita Zikmane.

I. Ziemele savā ievadrunā atgādināja, ka šīs konferences galvenā viešņa, protams, ir pati latviešu valoda, kas ir ne tikai valsts valoda, bet arī viena no 24 Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām, ieskaitot ķeltu valodu (Gaeilge, kā norādīts Curia tīmekļa vietnē).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties