28. Novembris 2023 /NR. 48 (1314)
Notikums
"Jurista Vārda" sestais grāmatžurnāls uzstāda jaunus rekordus
Foto: Alīna Kļaviņa

Mūsu ikgadējo grāmatžurnālu sērijas jaunākais papildinājums, kas iznāca pirms divām nedēļām, 14. novembrī, ir kļuvis par rekordistu vairākos aspektos. Lai gan žurnāla satura plānošanas posmā bija lietpratēji, kas sacīja, ka par šo tēmu – noziedzīgi iegūtas mantas legalizācijas novēršana – viss jau esot uzrakstīts, aptuveni puskilogramu smagais žurnāls un diskusija tā atvēršanas pasākumā norādīja uz pretējo.

Kā jau tas plašāk izskanējis, "Jurista Vārda" grāmatžurnālu sērijas jaunpienācējs šoreiz ir veltīts ļoti daudzpusīgai un sarežģītai, juridisku izaicinājumu pilnai tēmai – noziedzīgi iegūtas mantas legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvajām un praktiskajām aktualitātēm. To aplūkojuši 30 autori 150 žurnāla lappusēs, tādējādi kļūstot par biezāko izdevumu žurnāla pastāvēšanas vēsturē. Savukārt otrs rekords krita šī žurnāla atvēršanas pasākumā Latvijas Universitātes Bibliotēkas Klusajā lasītavā Rīgā, Raiņa bulvārī 19, kas bija apvienots ar tematisku diskusiju. To vadīja "Jurista Vārda" tieslietu redaktore Linda Lielbriede, bet sarunā piedalījās zvērināta advokāte Daiga Siliņa, Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētājs Miķelis Zumbergs, Finanšu izlūkošanas dienesta eksperte, Latvijas delegācijas Moneyval locekle Dina Spūle un Finanšu nozares asociācijas padomnieks, zvērināts advokāts Edgars Pastars.

Šajā Bibliotēkas Klusajā lasītavā gadu gaitā "Jurista Vārds" jau ir rīkojis daudzus pasākumus, bet tik apmeklēta kā 14. novembrī iepriekš nav bijusi neviena cita žurnāla autoru un lasītāju tikšanās. Visbeidzot, par rekordistu šis izdevums ir kļuvis arī ļoti plašās intereses un lielā pieprasījuma dēļ, un apjomīgā papildtirāža strauji tuvojas izsīkumam. Labā ziņa gan ir tāda, ka šis grāmatžurnāls ikvienam interesentam elektroniski brīvi ir pieejams juristavards.lv, tostarp sadaļā "Bibliotēka".

Ņemot vērā arī iepriekšējās publikācijas, kas uzkrātas "Jurista Vārda" arhīvā, nu gan var sacīt, ka par šo tēmu ir sarakstīts daudz lasāmvielas, tostarp sniedzot diezgan detalizētu pārskatu par aizvadītajos gados paveikto. Diskusijā to īpaši akcentēja D. Spūle, norādot, ka ar tēmas aktualitāti ir trāpīts kā naglai uz galvas, jo šis apjomīgais saturs labi noderēs, gatavojoties Moneyval nākamajai, nu jau sestajai, novērtēšanas kārtai. Provizoriski Latvijas novērtēšana jau varētu sākties 2024. gadā. Savukārt viens no grāmatžurnāla autoriem un diskusijas dalībniekiem – E. Pastars atzina, ka, jā, izdarīts ir liels darbs, bet arī noziedzība nemitīgi mainās, uz vietas nesnauž, tādēļ aizvien sagādā jaunus izaicinājumus likumdevējam un tiesību piemērotājiem. Ko tas praksē nozīmē, savās uzrunās klātesošajiem spilgti iezīmēja zvērināta advokāte D. Siliņa un Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētājs M.  Zumbergs.

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Jurista Vārds "Jurista Vārda" sestais grāmatžurnāls uzstāda jaunus rekordus. Jurista Vārds, 28.11.2023., Nr. 48 (1314), 14.-15.lpp.
VISI RAKSTI 28. Novembris 2023 /NR. 48 (1314)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties