Veselība ir kvalitatīvas cilvēka dzīves galvenais priekšnoteikums. Cilvēka fiziskā un garīgā veselība ir cieši saistīta ar visiem dzīves aspektiem un notikumiem. Ar veselību kopumā, kā to nosaka Pasaules Veselības organizācija, ir jāsaprot cilvēka pilnīgs fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, nevis tikai slimību neesamība.1 Veselības nozīme nostiprināta arī Ārstniecības likuma 3. panta pirmajā daļā, kurā, papildinot Pasaules Veselības organizācijas konstitūciju, norādīts, ka veselība ir arī valsts un tautas pastāvēšanas un izdzīvošanas dabiskais pamats.2
Viens no cilvēka fiziskās un garīgās labklājības aspektiem ir personas pašnovērtējums un subjektīvais viedoklis par savu ārējo izskatu, ko iespējams ietekmēt, saņemot skaistumkopšanas pakalpojumus. Skaistumkopšana ir divējādas nozīmes pakalpojums, kuru saņemot persona var ieņemt gan patērētāja, gan pacienta statusu, kas atkarīgs no tā, vai tam par pamatu ir ārstniecība vai personas subjektīva vēlme veikt konkrētas procedūras bez medicīniska pamatojuma. Skaistumkopšanas jomā tiek īpaši iezīmētas divas profesijas – skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā un kosmētiķis, kas pēc kvalifikācijas iegūšanas ir ārstniecības personas.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.