11. Marts 2003 /NR. 10 (268)
Vai azartspēļu tiesiskais regulējums ir pilnīgs

Vai azartspēļu tiesiskais regulējums ir pilnīgs

Dipl. iur. Juris Bogdanovs – “Latvijas Vēstnesim”

Nobeigums. Sākums “JV” Nr.9, 4.03.2003.

BOGDANOVS2.JPG (13080 bytes)
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV”

Šādu “reklāmas izložu” rīkošana nav uzņēmumu pamatnodarbošanās un neatbilst likumā “Par uzņēmējdarbību” sniegtajai uzņēmējdarbības definīcijai, kurā kā būtiska uzņēmējdarbības pazīme ir minēts “peļņas gūšanas nolūks”. Kā jau tika minēts, “reklāmas izložu” rīkotāju mērķis, atšķirībā no parasto izložu organizētājiem, nav peļņas gūšana no izlozes rīkošanas, bet gan kāda produkta reklamēšana, tā popularitātes celšana vai pat tikai kādas preču zīmes atpazīstamības nodrošināšana, kas peļņu nesīs nākotnē. Līdz ar to šīs izlozes netiek uzskatītas par konkrēto uzņēmumu “uzņēmējdarbības veidu”, jo izpaliek “peļņas gūšanas nolūks”. Tā kā likumā noteikts, ka atļauja nepieciešama tikai izložu rīkošanai kā uzņēmējdarbības veidam, jāsecina, ka reklāmas izložu rīkotājiem šāda atļauja nav nepieciešama.

Rodas situācija, ka šādas akcijas, kaut arī tās uzskatāmas par izlozēm, tomēr netiek licencētas un līdz ar to arī šo izložu norises likumība netiek kontrolēta.

Kā vienu no iemesliem, kāpēc šāda situācija ir izveidojusies, varētu minēt to, ka, pieņemot likumu “Par izlozēm un azartspēlēm” 1994.gadā, šāda veida reklāmas akcijas nebija aktuālas un likumdevējs gluži loģiski pieņēma, ka izložu un azartspēļu rīkošana licencējama kā uzņēmējdarbība.

Tomēr par likumdevēja vēlmi ar šī likuma palīdzību vismaz daļēji regulēt arī izlozes, kas netiek organizētas kā uzņēmējdarbības veids, liecina likuma “Par izlozēm un azartspēlēm” 21.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties