Olafs Brūvers, VCB direktors, Līga Biksiniece, VCB Analīzes daļas vadītāja, Darba grupas ombuda institūcijas ieviešanai Latvijā locekle, — “LV”
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV” |
Foto: Arnis Blumbergs, “LV” |
Šā gada 30. jūnijā pie Valsts prezidentes kancelejas pēc partijas “Jaunais laiks” iniciatīvas tika izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir izstrādāt likumprojektu par ombuda (valsts tiesībsarga) institūciju un priekšlikumus šādas institūcijas ieviešanai. Plašsaziņas līdzekļos jau izskanējuši tās iniciatoru komentāri, ka Latvija ir viena no retajām Eiropas valstīm, kurā nav ombuda institūcijas un tā nekavējoties jārada. Jāpiebilst, ka diskusijas par ombuda institūcijas izveidi Latvijā notika jau 2000.gadā, kad tika izstrādāta koncepcija par ombuda institūcijas izveidošanu Latvijā un Ombudbiroja likumprojekts. Taču, izstrādājot sākotnējo likumprojektu, diemžēl netika ņemta vērā jau esošā cilvēktiesību ombuda praktiskā pieredze. Iesaistoties jaunajā diskusijā par ombuda institūcijas izveidi Latvijā, Valsts cilvēktiesību birojs (VCB) vēlētos vērst sabiedrības uzmanību uz vairākiem būtiskiem aspektiem.
Vai Latvijā ir ombuds?
Cilvēka tiesību aizsardzībai nacionālajā līmenī ir ļoti būtiski izveidot pieejamu institūciju sistēmu un nodrošināt tās neatkarīgu un efektīvu darbību. Katra valsts to veido atbilstoši vietējai situācijai, tiesiskajām tradīcijām un savām iespējām ar mērķi uzlabot katra indivīda iespējas aizsargāt savas tiesības.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.