22. Jūnijs 2004 /NR. 23/24 (328/329)
Skaidrojumi. Viedokļi
Mākslinieku darbnīcu privatizācijas likumība un lietderība

Mākslinieku darbnīcu privatizācijas likumība un lietderība

Indira Ozola, Valsts kontroliera padomniece, – “Jurista Vārdam”


Foto: Normunds Mežiņš, A.F.I.

Valsts kontrole iesniegusi ziņojumu Saeimai un Ministru kabinetam par mākslinieku darbnīcu privatizācijas likumību un lietderību. Valsts augstākā audita un kontroles iestāde aicina likumdevēju un valdību izvērtēt iespējas, lai novērstu nepilnības likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”, lai ierobežotu iespējas brīvi interpretēt likuma normas un veikt darbības, kas neatbilst likuma garam. Atbilstoši starptautiskajiem revīzijas standartiem un Valsts kontroles likumam tika veikta revīzija par Centrālās dzīvojamo māju privatizācijas komisijas (CDzMPK), Rīgas pilsētas valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizācijas komisijas (RDzMPK), valsts akciju sabiedrības “Valsts Nekustamā īpašuma aģentūra” (VNĪA), Rīgas domes priekšpilsētu izpilddirekciju, Valsts zemes dienesta (VZD) darbībām, veicot mākslinieku darbnīcu privatizāciju.

Iznomāšana un privatizācija

Mākslinieku darbnīcu privatizācija raksturojama kā īpaša likuma ignorance gan no komisiju (CDzMPK un RDzMPK) un Rīgas domes, gan arī Valsts zemes dienesta puses.
Likums “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju” (turpmāk tekstā – Privatizācijas likums) paredzēja tiesības iegūt īpašumā mākslinieku darbnīcas to nomniekiem. Proti, jau pirms likuma pieņemšanas māksliniekiem, kuri bija radošo savienību biedri, bija tiesības nomāt darbnīcas radošajam darbam, bet kopš likuma spēkā stāšanās iegūt tās īpašumā, izpērkot par sertifikātiem.
Pēc Valsts zemes dienesta sniegtajiem datiem, kadastra reģistrā 2004.gada 1.janvārī Rīgā bija reģistrētas 729 mākslinieku darbnīcas. Iespējams, faktiskais privatizēto mākslinieku darbnīcu skaits varētu būt lielāks.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties