6. Jūlijs 2004 /NR. 25 (330)
Citu pieredze
Juridiskās personas kriminālatbildība. Ārvalstu pieredze

Juridiskās personas kriminālatbildība. Ārvalstu pieredze

Mag.iur. Sandra Šimkus, KNAB Korupcijas analīzes un pretdarbības metodikas izstrādes nodaļas galvenā speciāliste, – “Jurista Vārdam”

SIMKUSSANDRIS.PNG (90123 bytes)
Foto: no personiskā arhīva

Nobeigums.
Sākums “JV” Nr. 23/24, 22.06.2004.

Tāpat kā Spānijā arī Vācijā juridiska persona netiek atzīta par krimināltiesību subjektu. Tomēr saskaņā ar šobrīd spēkā esošajiem tiesību aktiem faktiski Vācijā pastāv iespēja vērsties pret uzņēmumiem, kas iesaistīti noziegumos.
Tajos gadījumos, kad fiziska persona tiktu saukta pie kriminālatbildības, juridiskai personai Vācijā tiek piemērota administratīvā atbildība. Līdz ar to jāsecina, ka Vācijā pastāv divi likumpārkāpumu apkarošanas līdzekļi – kriminālvajāšana pret fiziskām personām vispārējā kārtībā un juridisko personu noziedzīgo darbību apkarošana, izmantojot administratīvās sankcijas. Tas, ka juridiskām personām Vācijā piemērojamas tikai administratīvās sankcijas, lielā mērā izskaidrojams ar to, ka “cīņai ar karteļiem ir izveidojusies un jau ilgstoši pastāv spēcīga institūcija, kas izmanto administratīvus līdzekļus. Līdz ar to kriminālatbildības ieviešana juridiskajām personām un visu kriminālprocesuālo darbību veikšanā pret tām, izmantojot citas institūcijas, nav lietderīga”.
Tomēr administratīvās atbildības piemērošana juridiskām personām situāciju līdz galam neatrisina, jo netiek pildītas starptautiskās prasības, kas nosaka: nepieciešams juridiskām personām piemērot atbildību par terorismu, nelegālu līdzekļu legalizāciju un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties