Administratīvais process: secinājumi pēc pusgada
Gunta Višnakova, AT Administratīvo lietu departamenta senatore, – “Jurista Vārdam”
Foto: Arnis Blumbergs, “LV” |
Šī gada sākumā par Augstākas tiesas Administratīvo lietu departamenta senatori tika apstiprināta Gunta Višņakova. Pirms tam viņa vairākus gadus strādāja Saeimas Juridiskajā birojā. G.Višņakova ir piedalījusies daudzu likumprojektu apspriešanā un izstrādē. Tagad viņa kā Augstākās tiesas senatore piemēro likumus. Jāpiebilst, ka agrāk G.Višņakova arī bija tiesnese un izskatīja civillietas pirmās instances tiesā. “JV” intervijā ar G.Višņakovu vēlējās noskaidrot, vai pēc aizvadītā pusgada jau iespējams konstatēt kādas nepilnības un trūkumus Administratīva procesa likumā. Sarunas laikā radās arī citi jautājumi: par likumdevēja darba kvalitāti, likumprojektu izstrādes procesa pilnveidošanu, administratīvās tiesas paplašināšanās nepieciešamību, izveidojot tās ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas lielākajās pilsētās.
– Jūs aktīvi piedalījāties Administratīvā procesa likuma (APL) apspriešanā. Vairāk nekā pusgadu likums ir spēkā. Izveidota administratīvā rajona un apgabaltiesa, Augstākajā tiesā – Administratīvo lietu departaments. Vai pastāv problēmas APL piemērošanā?
– Laikā, kad APL tika iesniegts izskatīšanai Saeimā, strādāju Saeimas Juridiskajā birojā un piedalījos apakškomisijas sēdēs, kurās nopietni diskutēja par ikvienu šī likuma normu. Vēl jāatzīmē, ka likumprojektu izstrādāja darba grupa, kurā piedalījās tiesneši, valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji, Latvijas Universitātes mācībspēki, Tieslietu ministrijas speciālisti, juristi no dažādām sfērām ar lielu teorētiskā un praktiskā darba pieredzi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.