30. Janvāris 2014 12:40
Domnīca / eseja
Maskas ir kritušas
5
Aldis Gobzems
zvērināts advokāts 

Pagājuši nedaudz vairāk kā divi mēneši pēc Zolitūdes traģēdijas, un beidzot Latvijā viss ir kā uz delnas – maskas ir kritušas visiem. Katrs Latvijas iedzīvotājs, ja vien ir gatavs paskatīties tālāk par korumpētu vai acīmredzami cenzētu informācijas avotu ziņām, var ieraudzīt, kāda ir katra Latvijas politiķa patiesā atbildība savas tautas un vēlētāju priekšā.

Šis pats jautājums par patiesu atbildību attiecas arī uz visiem uzņēmējiem, darba devējiem, darbiniekiem, kultūras nozares pārstāvjiem, pensionāriem, skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, labdarības organizāciju pārstāvjiem, žurnālistiem, sociālajiem darbiniekiem, arī reklāmas speciālistiem. Vienvārdsakot – visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pēc birojā vai personīgi saņemtajiem (un arī vairs nesaņemtajiem) telefona zvaniem es skaidri redzu, kas ir tie cilvēki, tostarp turīgi uzņēmēji vai nabadzīgi stāvvietu apsargi, kuriem patiešām rūp Latvijas nākotne. Esmu pārliecināts, ka pienāks brīdis, kad būšu gatavs padalīties publiski ar vārdiem un uzvārdiem, kas ir tie cilvēki, kuri cīnās par Latviju, kurā nekrīt jumts uz galvas; kur bērni var droši doties uz ielas; kur ir sabalansēta medicīnas un pamatoti kvalitatīva izglītības sistēma. Es varēšu nosaukt publiski tos (arī man personīgi pazīstamos), kuri Latviju tiešām no sirds vēlas ieraudzīt kā tiesisku valsti, jo jau šobrīd esmu ieraudzījis visus, kuri nebaidās runāt, pieprasīt, cīnīties, atbalstīt, darīt visu labāko, kas ir viņu spēkos.
Taču tāpat esmu ieraudzījis konkrētus vārdus un uzvārdus, kuri nevēlas mainīt neko; kuriem ir laba un materiāli izdevīga tieši korumpēta, mazizglītota, vienaldzīga valsts ar bezcerīgu medicīnas aprūpes sistēmu un tiesiskumu tukšos saukļos. Esmu ieraudzījis cilvēkus, kuri, acīmredzot savu savtīgo interešu vadīti, vēlas turpināt visu kā līdz šim. Šādu cilvēku ir daudz. To skaitā ir ne tikai politiķi, bet arī citu profesiju pārstāvji. Vairākas no šīm personām pazīstu personīgi, un viņu telefona zvani kopš brīža, kad esmu atļāvies asi kritizēt varu un iestājies parasta Zolitūdes cilvēka pusē, ir pārstājuši atskanēt. Ir vairāki cilvēki, kuri acīmredzami ir novērsušies. Un tas savā ziņā ir labi, jo maskas taču ir kritušas.

Kurā pusē esat Jūs, tas jāizlemj Jums pašiem. Nav arī svarīgi, ko esat darījuši līdz šim, bet svarīgi ir – ko esat gatavi darīt tagad. Atstāt visu pa vecam vai nē.
 

patīk
drukāt
 
 
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurists, pagaidām anonīms
1. Februāris 2014 / 16:03
0
ATBILDĒT
Gan šim, gan citiem autoriem pald ies par drosmi pirmajiem startēt JV jaunajā domu apmaiņas vietnē! Aldis startējis ar savu vārdu arī brīvajā mikrofonā. Tā ir apsveicama prakse. Pagaidām te tāda piesardzība vērojama :) Bet cerēsim, ka tā laba zīme -kolēģi briedina oriģinālas domas!

Galvenais, lai interesanti, godīgi un par lietu!
Ex officio Koala
1. Februāris 2014 / 10:06
1
ATBILDĒT
Pilnībā pievienojos autoram tajā aspektā, ka ir pagājuši tikai divi mēneši un viss atkal rit savu gaitu. Kas tagad ļoti satraucas par būvēm, upuriem un atbildīgajiem?? Arvien retāk izskan Zolitūdes traģēdijas vārds, un drīz par to būsim aizmirsuši pavisam - tas paliks vien hronikās.
Tāds būs sausais atlikums.
govs
1. Februāris 2014 / 00:09
2
ATBILDĒT
"Esmu ieraudzījis cilvēkus, kuri, acīmredzot savu savtīgo interešu vadīti, vēlas turpināt visu kā līdz šim. Šādu cilvēku ir daudz. To skaitā ir ne tikai politiķi, bet arī citu profesiju pārstāvji".

To skaitā ir arī Aldis...
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
COVID-19: tiesiskie aspekti
JAUNĀKĀS ESEJAS
JAUNĀKĀS TĒMAS
BIBLIOTĒKA
 
RAKSTI ESEJU
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties