26. Novembris 2013 14:17
Jaunumi / Zolitūdes traģēdija
No uzraugošo prokuroru grupas "Maximas" lietā izslēdz vienu prokuroru

Iespējama interešu konflikta dēļ no uzraugošo prokuroru grupas sastāva kriminālprocesā par būvkonstrukciju nobrukuma faktu tirdzniecības centrā „Maxima” šodien, 26. novembrī, ticis izslēgts viens prokurors.

2013. gada 21. novembrī par būvkonstrukciju nobrukuma faktu tirdzniecības centrā „Maxima” Priedaines ielā 20, Rīgā, pēc Krimināllikuma 239. panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm tika uzsākts kriminālprocess Nr. 11511002713.

            2013. gada 22. novembrī par izmeklēšanu uzraugošo prokuroru tika nozīmēts Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors Ando Skalbe, savukārt ar 2013. gada 25. novembra rīkojumu nolūkā nodrošināt izmeklēšanas uzraudzības kvalitāti augstākajā līmenī par uzraugošajiem prokuroriem papildus tika nozīmēti arī minētās struktūrvienības prokurori Jekaterina Kušakova un Agris Skradailis.

          Tiesa,  2013. gada 26. novembrī prokurors Ando Skalbe, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos izsaknējušo informāciju par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova rīkojumu uz izmeklēšanas laiku atstādināt no amata pildīšanas sešus Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekus un, ņemot vērā, ka viņa sieva Dace Skalbe ir Rīgas pilsētas būvvaldes Būvniecības kontroles pārvaldes Būvniecības atļauju nodaļas vadītāja, amatā augstākam prokuroram iesniedza pieteikumu par viņa kā kriminālprocesa Nr. 11511002713 izmeklēšanu uzraugošā prokurora nomaiņu.

            Prokurors norāda, ka nesaskata interešu konflikta esamību, jo viņa sieva, veicot darba pienākumus Rīgas pilsētas būvvaldē, nekad nav bijusi saistīta ar tirdzniecības centru „Maxima” Priedaines ielā 20, Rīgā. Lūgumu prokurors pamato ar nevēlēšanos radīt kaut vismazākās šaubas par izmeklēšanas un izmeklēšanas uzraudzības objektivitāti.

            Izvērtējot pieteikuma motivāciju, amatā augstāks prokurors nekonstatēja kriminālprocesuālus šķēršļus prokurora uzraudzības funkciju tālākai realizēšanai; tāpat Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītājs atzīts, ka nepastāv nemazākās šaubas par viņa vadītās struktūrvienības prokurora Ando Skalbes kompetenci, objektivitāti un neieinteresētību kriminālprocesa izmeklēšanas iznākumā.

            Vienlaikus nolūkā novērst visniecīgākās varbūtējās šaubas par izmeklēšanas un izmeklēšanas uzraudzības objektivitāti, kā arī par prokuratūras centieniem panākt krimināltiesisko attiecību tiesisko noregulējumu visaugstākajā līmenī, amatā augstāks prokurors ir uzskatījis par lietderīgu atkāpties no iepriekš noteiktās uzraugošo prokuroru grupas sastāva, no tās izslēdzot prokuroru Ando Skalbi. Par nepieciešamību iekļaut citu uzraugošo prokuroru tiks izlemts vēlāk.

 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
ZOLITŪDES TRAĢĒDIJA
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties