17. Februāris 2014 15:28
Jaunumi
VZD samazinās to apmeklētāju skaits, kas kārto mantojuma lietas

Pateicoties institūciju sadarbībai, notāru klientiem jau kādu laiku vairs nav jādodas uz Valsts zemes dienestu (VZD), lai iegūtu informāciju mantojumu lietu kārtošanai.

VZD 2013.gada 19.aprīlī noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Zvērinātu notāru padomi, kā rezultātā zvērinātiem notāriem tiešsaistē ir iespēja saņemt Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas datus, kas nepieciešami mantojuma lietu noformēšanai.

Pašreiz visiem notāriem ir  iespēja tiešsaistē Latvijas Zvērinātu notāru informācijas sistēmā pārlūkot kadastra datus, kas tiek nodoti izmantojot tīmekļa pakalpi (WEB serviss).

Pieprasījums no Latvijas Zvērinātu notāru informācijas sistēmas ir palielinājies: 2013. gada maijā līguma ietvaros tika saņemti 275, bet 2014.gada janvāri - jau 815 pieprasījumi.  Savukārt VZD 2013.gada maijā klātienē izsniedzis informāciju mantojuma lietu kārtošanai par 654 personām, bet 2014.gada janvārī - jau tikai par 167 personām.

Plašāka informācija un atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem pieejamas VZD tīmekļa vietnē www.vzd.gov.lv.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 251 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties