22. Aprīlis 2014 09:48
Jaunumi
Konkursā par AT Civillietu departamenta tiesneša amatu pieteikušies divi kandidāti

Konkursā uz Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta tiesneša amata vietu pieteikušies divi kandidāti. Kandidāti tiks izvērtēti saskaņā ar AT tiesneša amata kandidātu atlases atklāta konkursa nolikumu. Par kandidātu personībām ziņas netiek sniegtas.

Saskaņā ar nolikumu pēc kandidātu pieteikšanās termiņa beigām AT priekšsēdētājs apstiprina konkursa komisiju, kuras sastāvā ietilpst priekšsēdētājs, AT departamentu priekšsēdētāji un administrācijas vadītājs. Konkursa komisijas priekšsēdētājs ir AT priekšsēdētājs.

Konkursa komisija izskata pieteikumus, tiem pievienotos dokumentus un izvērtē kandidātu atbilstību likuma "Par tiesu varu" noteiktajām prasībām. Otrajā kārtā notiek intervija ar kandidātu, kuras laikā analizē un novērtē kandidāta atbilstību AT tiesneša amatam.

Pēc konkursa otrās kārtas rezultātu apkopošanas komisija pieņem vienu no šādiem lēmumiem – par izvēlēto kandidātu, kurš ir atzīts par piemērotu, vai par atkārtotu konkursu, ja neviens no kandidātiem netiek atzīts par piemērotu.

Konkurss uz AT tiesneša amata vietu izsludināts tāpēc, ka darbu AT beidza Kalvis Torgāns. Viņam beidzas likumā noteiktais tiesneša amata termiņš maksimālā vecuma dēļ.

Kandidātiem ir jāatbilst likuma "Par tiesu varu" prasībām, kas nosaka, ka par tiesnesi var strādāt tikai Latvijas pilsonis – augsti kvalificēts un godīgs jurists. Tāpat uz AT tiesneša amatu var pretendēt rajona (pilsētas) tiesas tiesnesis vai apgabaltiesas tiesnesis, kuram ir vismaz desmit gadu kopējais darba stāžs tiesneša amatā un kurš tiesneša profesionālās darbības ārpuskārtas novērtēšanā saņēmis pozitīvu Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumu.

Uz AT tiesneša amatu var pretendēt amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma apstiprināts rajona (pilsētas) tiesas tiesnesis vai apgabaltiesas tiesnesis, kuram ir maģistra vai doktora grāds un kurš tiesneša profesionālās darbības ārpuskārtas novērtēšanā saņēmis pozitīvu Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumu.

Vēl uz AT tiesneša amatu var pretendēt persona, kurai ir ne mazāk kā 15 gadu kopējais darba stāžs augstskolas tieslietu specialitātes akadēmiskā personāla, zvērināta advokāta vai prokurora amatā un kura ir nokārtojusi kvalifikācijas eksāmenu.

Tāpat uz šo amatu var pretendēt persona, kura ir bijusi Satversmes tiesas tiesneša, starptautiskas tiesas tiesneša vai pārnacionālas tiesas tiesneša amatā. Kandidātam ir jābūt sasniegušam 40 gadu vecumu.

Amata pretendentam nevar pastāvēt likuma "Par tiesu varu" noteiktie ierobežojumi, tostarp uz amatu nevar pretendēt personas, kuras agrāk sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu (neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas), kuras agrāk izdarījušas noziedzīgu nodarījumu, bet no soda izciešanas atbrīvotas sakarā ar noilgumu, amnestiju vai apžēlošanu, kuras sauktas pie kriminālatbildības, bet pret kurām krimināllieta izbeigta uz nereabilitējoša pamata, kā arī personas, pret kurām sākta kriminālvajāšana.

Par tiesneša amata kandidātu nevar būt personas, kuras ir vai ir bijušas PSRS vai Latvijas PSR Valsts drošības komitejas, PSRS Aizsardzības ministrijas, ārvalstu drošības dienesta, armijas izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata vai ārštata darbinieki, minēto institūciju aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji, kuras ir vai ir bijušas ar Latvijas likumiem, Augstākās padomes lēmumiem vai tiesas nolēmumiem aizliegto organizāciju dalībnieki pēc šo organizāciju aizliegšanas, kā arī personas, kuras, pamatojoties uz lēmumu disciplinārlietā, atceltas no tiesneša amata, no zvērināta tiesu izpildītāja, zvērināta tiesu izpildītāja palīga, zvērināta notāra, zvērināta notāra palīga amata, izslēgtas no zvērinātu advokātu vai zvērinātu advokātu palīgu skaita vai atlaistas no prokurora amata un no disciplinārlietā pieņemtā lēmuma spēkā stāšanās brīža nav pagājuši pieci gadi.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties