9. Jūlijs 2014 10:17
Jaunumi
Eseju konkurss un konference "Molotova - Ribentropa pakts 75: atskaņas mūsdienās"
9

Tieslietu ministrija nolūkā veicināt jauniešu zināšanas un interesi par totalitāro režīmu nodarītajām sekām mūsdienās un tiesisko izpratni par vēstures notikumiem, kā arī sekmējot jaunās paaudzes iesaistīšanos pētnieciskajā darbā un attīstot neatkarīgās izpētes un analīzes prasmes, aicina piedalīties eseju konkursā „Molotova-Ribentropa pakts 75: atskaņas mūsdienās”.

Konkursa ietvaros jāizstrādā argumentēta eseja par kādu no konferences tēmam:

  1. Totalitāro režīmu pastrādāto noziegumu sekas mūsdienās: upuri, okupācija un tā atbalss mūsdienu Eiropā.
  2. Vēstures digitalizācija: vienotas informācijas telpas veidošana Eiropā.
  3. Molotova - Ribentropa pakts un tā atbalss mūsdienu tiesību aktos.

Konkursa dalībniekiem tiks pasniegti Tieslietu ministres pateicības raksti, noderīga juridiskā literatūra un citas balvas. Labāko darbu autoriem tiks dota iespēja piedalīties konferencē kā klausītājiem.

Eiropas Parlaments 2008.gadā ir pieņēmis deklarāciju, pasludinot 23.augustu par Eiropas piemiņas dienu staļinisma un nacisma upuriem. Deklarācijā atkārtoti, uzsvērts, ka masu deportācijas, slepkavības un noziegumi, kas izdarīti saistībā ar agresiju staļinisma un nacisma režīmā, ietilpst kategorijā pie kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci. Deklarācijā atzīts, ka totalitāro režīmu ietekme un nozīme pilsoņiem postkomunistiskajās valstīs ir maz zināma Eiropā, tāpēc tika aicināts iniciēt totalitāro režīmu upuru atceres dienu, pieminot masu deportācijas un iznīcināšanas upurus, vienlaikus stiprinot demokrātijas principus, mieru un stabilitāti mūsu kontinentā, lai novērstu nacisma un staļinisma noziegumu atkārtošanos.

Turpinot tradīciju, šogad Totalitāro režīmu upuru atceres dienas konference tiek rīkota Latvijā. Konference „Molotova - Ribentropa pakts 75: atskaņas mūsdienās”, pieminot Eiropas mēroga totalitāro režīmu upurus, notiks 2014.gada 23.augustā, Rīgā, Ziemeļblāzmā.

Konferenci apmeklēs Eiropas Savienības dalībvalstu tieslietu ministri, Latvijas amatpersonas un citi augsta mēroga viesi. Tajā uzstāsies Latvijas un ārvalstu eksperti un profesori, piemēram, James Sherr, Paul Goble, Gaidis Bērziņš, Ritvars Jansons, Egīls Levits, Valters Nollendorfs u.c.

Konkursa nolikums (PDF)

patīk
drukāt
 
 
9 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
mazgudrais
21. Jūlijs 2014 / 08:18
0
ATBILDĒT
Deklarācijā atkārtoti, uzsvērts
mazgudrais
21. Jūlijs 2014 / 08:17
0
ATBILDĒT
kādu no konferences tēmam
mazgudrais
21. Jūlijs 2014 / 08:14
0
ATBILDĒT
joprojām gramatika - Konkurss sastāv no vienas kārta (sastāv, vienas kārta).
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 6
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties