8. Augusts 2014 12:56
Jaunumi
Par jauno psihoaktīvo vielu realizēšanu aizturētas jau 37 personas

Kopš šī gada 9.aprīļa, kad stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par jauno psihoaktīvo vielu realizēšanu, Valsts policija ir uzsākusi 33 kriminālprocesus. To ietvaros kopumā aizturētas 37 personas, kuras glabājušas, pārvadājušas vai iegādājušās jaunās psihoaktīvās vielas realizēšanas nolūkā vai nodarbojušās ar to realizēšanu.

Pēc Krimināllikuma izmaiņu spēkā stāšanās Valsts policijai pavērās iespējas uzsākt aktīvāku un mērķtiecīgāku cīņu pret jauno psihoaktīvo vielu tirgotājiem, ar kriminālprocesuālām metodēm izmeklējot un apkarojot bīstamo vielu izplatību.

Agrākās jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas savu darbību ir pārtraukušas, līdz ar to šo vielu izplatīšana pašlaik notiek līdzīgi kā pārējo narkotisko vielu tirdzniecība - slēptā veidā.

Četru mēnešu laikā Valsts policijas darbinieki, veicot izmeklēšanas un dažādus operatīvās meklēšanas pasākumus, ir aizturējuši kopumā 37 personas. Visu aizturēto personu darbībās ir izdevies konstatēt un pierādīt nolūku realizēt jaunās psihoaktīvās vielas. Šajā laika posmā izņemti kopumā 1323 jauno psihoaktīvo vielu iepakojumi jeb aptuveni 385 grami augu maisījumu.

Policija turpina aktīvu darbu jauno psihoaktīvo vielu izplatības apkarošanā. Uzmanība tiek pievērsta arī šo vielu iespējamai tirdzniecībai internetā. Ņemot vērā, ka lielākā daļa interneta vietņu, kuros piedāvāts iegādāties, iespējams, aizliegtās vielas, ir reģistrētas ārzemēs, izmeklēšanas process ir sarežģīts un ilgstošs.

Valsts policija turpinās izmantot visus pieejamos izmeklēšanas resursus un metodes, lai kontrolētu šāda veida vietņu darbību un apkarotu jauno psihoaktīvo vielu tirdzniecību interneta vidē.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties