16. Jūnijs 2015 09:05
Jaunumi
Vēl divas nedēļas, lai divu un vairāku īpašnieku SIA izpildītu Komerclikumā noteiktās prasības

Uzņēmumu reģistrs atgādina, ka līdz 2015.gada 30.jūnijam visām divu un vairāku dalībnieku SIA, kas reģistrētas līdz 2013.gada 30.jūnijam, jāiesniedz pirmais dalībnieku reģistra nodalījums. Šis termiņš nav saistošs SIA, kurās ir viens dalībnieks.

„2015.gada 30.jūnijs ir termiņš, kas jāatceras visām divu un vairāku īpašnieku SIA, jo saskaņā ar Komerclikumu līdz šim datumam Uzņēmumu reģistrā jāiesniedz pirmais dalībnieku reģistra nodalījums. Lai izvairītos no rindām, aicinām dokumentus iesniegt elektroniski,” norāda Guna Paidere, LR Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre.

Nodalījums ir dokuments, ko veido vienā reizē izdarīto ierakstu kopums, kas atspoguļo pilnu aktuālo dalībnieku sastāvu, savukārt dalībnieku reģistrs ir šo dokumentu kopums. Izmaiņas dalībnieku reģistrā noteica Komerclikuma grozījumi, kas stājās spēkā 2013.gada 1.jūlijā, dēvēti arī par antireiderisma grozījumiem, bet prasību izpildi viena īpašnieka SIA atviegloja Komerclikuma grozījumi, kas stājās spēkā šī gada 4.jūnijā.

Prasību izpilde atvieglota viena īpašnieka SIA

Komerclikuma grozījumi, kas stājās spēkā šī gada 4.jūnijā, noteica būtiskus atvieglojumus viena īpašnieka SIA saistībā ar pirmā dalībnieka reģistra nodalījuma iesniegšanu, nosakot, ka prasību izpildes termiņš – 2015.gada 30.jūnijs – nav saistošs viena īpašnieka SIA. Līdz ar to SIA, kurās ir viens dalībnieks, dalībnieku reģistra nodalījumu iesniedz vienlaikus ar citām izmaiņām, kas skar daļu pāreju vai izmaiņas pamatkapitālā..

„Uzņēmēj, sakārto papīrus” – atbalsts Komerclikuma prasību izpildei

Atgādinām, ka aprīlī, ar mērķi atbalstīt uzņēmumus Komerclikuma prasību izpildē, Uzņēmumu reģistrs uzsāka informatīvo kampaņu „Uzņēmēj, sakārto papīrus!”, kuras mērķis ir ne tikai informēt uzņēmējus par aktuālajām prasībām, bet arī veidot izpratni par to nepieciešamību un sniegt atbalstu dokumentācijas sagatavošanā. Informāciju par kampaņas aktivitātēm un atbalsta dokumentāciju aicinām skatīt www.sakartopapirus.ur.gov.lv.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties