4. Aprīlis 2016 10:50
Jaunumi
Jauni noteikumi var ierobežot autoskolu pieejamību
3

Izvērtējot Satiksmes ministrijas izstrādāto grozījumu projektu noteikumiem par auto vadītāju apmācību kārtību, Konkurences padome (KP) saskata būtiskus riskus, kas būtu jānovērš, lai vadītāju apmācības Latvijā nekļūtu mazāk pieejamas un dārgākas.

Noteikumu projekts paredz, ka turpmāk teorētiskās apmācības būs jāpasniedz 11 vienas dienas moduļos, kas katrs ilgst piecas akadēmiskās stundas un ko autoskolas nav tiesīgas sadalīt pa vairākām dienām.

KP uzskata, ka šāda prasība ir nesamērīga iejaukšanās apmācāmo personu un autoskolu attiecībās un ir nepieciešams nodrošināt iespēju piedāvāt apmācības moduļos ar mazāku mācību stundu skaitu vienā dienā, bet garāku kopējo teorētisko apmācību laiku. Tādējādi apmācības netiktu liegtas jaunajiem vecākiem, cilvēkiem ar striktu darba laiku, strādājošiem studentiem, cilvēkiem ar veselības problēmām vai viņu aizgādņiem un citām sabiedrības grupām, kam var būt grūti 11 dienas izbrīvēt vairāk nekā četras astronomiskās stundas (ieskaitot starpbrīdi) mācībām.

Nedalāmo moduļu sistēma ierobežotu arī autoskolu konkurenci, jo tās vairs nevarētu konkurēt, piedāvājot klientiem izdevīgākus teorētisko apmācību grafikus.

Otrs būtiskais KP iebildums saistīts ar jaunu prasību, lai katrai autoskolai būtu savs, noteiktām prasībām atbilstošs braukšanas mācību laukums vai līgums par šāda laukuma izmantošanu. Mazajām autoskolām pašām šādu laukumu nav, savukārt lielās skolas savus laukumus mazajiem konkurentiem varētu nevēlēties izīrēt par saprātīgu cenu vai nevēlēties izīrēt vispār. Ja mazās autoskolas, nespējot izpildīt jaunās prasības, būs spiestas pārtraukt darbību, samazināsies konkurence un attiecīgi varētu sadārdzināties cenas.

Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 13.aprīļa noteikumos Nr.358 „Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām” (VSS-1005), par kuriem KP ir paudusi savs iebildumus, šobrīd atrodas saskaņošanas stadijā pēc izsludināšanas Valsts sekretāru sanāksmē. Skaidrot noteikumu projekta ietekmi uz tirgu KP lūdza arī tirgus dalībnieks – auto instruktors –, kam iestāde ir sniegusi atbildi.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Spocis Meledris
25. Augusts 2018 / 17:38
0
ATBILDĒT
Ja nu kādam interesē vai vienkārši ir nepieciešamība pēc vadītāja apliecības, tad www.krustojumi.lv/ vienmēr draudzīgas cenas
Jānis Lauris Bērziņš
18. Novembris 2016 / 15:16
0
ATBILDĒT
Manuprāt, viss ir atkarīgs no autoskolas mērķiem, tās kuras gribēs, tāpat piedāvās augstu kvalitāti par samērīgu cenu - https://autoskola-eksperts.com/
Jānis
26. Aprīlis 2016 / 15:05
0
ATBILDĒT
Ļoti jocīgi, ka kāds vispār iedomājās, ka ir vajadzība noteikt, cik stundas un tieši cik dienas (pēc kārtas turklāt) būtu jāmācās autovadīšanas teorija. Galvenais taču zināt noteikumus un nokārtot CSDD eksāmenu. Tas, ka autoskolas piedāvā dažādus laikus un dienas, kas ērtāki jaunajiem braucējiem ir pilnīgi normāli! Māsa mācās http://autoskola-eksperts.com pa apmēram 4 stundām 3x nedēļā un viss kārtībā. Šis galīgi nav jautājums, kur vajadzīgs uzlikts kaut kādu regulu.
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties