16. Jūnijs 2016 12:11
Jaunumi
Valsts prezidents Saeimas pavasara sesijas noslēgumā aicina uzlabot likumdošanas darba kvalitāti
1
Foto: Edijs Pālens, LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot 12. Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēguma sēdē, aicināja parlamentu uzlabot likumdošanas darba kvalitāti. Valsts prezidents uzsvēra, ka sabiedrība no Saeimas sagaida pārdomātus likumus, bez kuriem nav iedomājama Latvijas ekonomiskā izaugsme, tomēr ikdienā nākas sastapties ar gadījumiem, kad rodas pamatotas šaubas par likumdošanas procesa un likumu kvalitāti.

"Vairākas reizes jau esmu norādījis, ka man nav pieņemama Saeimas prakse trešajā lasījumā izskatīt un atbalstīt konceptuālus priekšlikumus, kas nav saistīti ar iepriekšējos lasījumos apspriestā likumprojekta mērķi un tvērumu. Šādi priekšlikumi bieži vien nav līdz galam izstrādāti un apspriesti," savā runā norādīja Valsts prezidents.

Viņš atgādināja, ka šajā gadā trīs reizes lūdzis likuma otrreizēju caurlūkošanu, un visos trijos gadījumos iebildumus izpelnījās tieši trešajā lasījumā iekļautie priekšlikumi.

Valsts prezidents norādīja, ka nepieciešams stiprināt Saeimas analītisko kapacitāti, lai deputātiem būtu pieejama neitrāla, kvalitatīva analīze par likumprojektos skartajiem jautājumiem, to ietekmi uz tautsaimniecību un tiesisko vidi. Rudenī prezidents gatavojas piedāvāt jaunas idejas likumdošanas procesa uzlabošanai.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja 12. Saeimas darbu, īpaši atzīmējot pieņemtos grozījumus Enerģētikas likumā, kas iezīmē gāzes tirgus atvēršanu Latvijā un mazinās valsts atkarību no viena gāzes piegādātāja. Tāpat arī Valsts prezidents uzteica parlamenta konsekvento nostāju, palielinot valsts budžeta finansējumu valsts aizsardzības spēju stiprināšanai.

Valsts prezidents atzīmēja Saeimas deputātu paveikto, kas sekmējis Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai. Tajā pašā laikā Raimonds Vējonis atgādināja, ka Saeimas rudens sesijā likumdevējiem stāv priekšā daudz svarīgu lēmumu attiecībā uz reformām izglītības un veselības aprūpes nozarē, valsts budžeta veidošanā, ēnu ekonomikas apkarošanā, maksātnespējas procesa regulējuma sakārtošanā, kā arī citu jautājumu risināšanā.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Armands
16. Jūnijs 2016 / 16:15
0
ATBILDĒT
ARMANDS > PĒRLE
5. AUGUSTS 2015 / 16:30 12 0 ATBILDĒT
Mjā... likumprojektu anotācijas vispār ir atsevišķs stāsts. Turklāt vēl tā mūsu ierēdņu un deputātu prakse būtiskus likuma grozījumus iekļaut nevis sākotnējā likumprojekta redakcijā ar vismaz kaut kādu anotāciju, bet gan pēc pirmā un otrā lasījumā vispār bez jebkāda zināma/pieejama pamatojuma. Ej un saproti, kāpēc pēkšņi pēc pirmā vai otrā lasījumā ievajadzējās sākotnējo likumprojektu papildināt vēl ar kādu pantu. Pats par sevi saprotams, ka arī Saeimas sēdēs vairumā gadījumu nekādas debates par likuma grozījumiem nenotiek (atbildīgā komisija atzina par labu esam, koalīcijas padome apstiprināja), līdz ar to velti kādu pamatojumu meklēt arī Saeimas sēžu stenogrammās.
P.S. būtu priekšlikums papildināt Saeimas kārtības rulli ar noteikumi, ja kāds pēc pirmā vai otrā lasījuma vēlas kaut ko grozīt vai papildināt sākotnējā likumprojektā, tad, lūdzu, tikai ar rakstveida pamatojumu (anotāciju). Lai saprastu, kas lācītim vēderā un deputātam aiz ādas.
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 205 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties