12. Decembris 2016 10:28
Jaunumi
“Jurista Vārda” lasītāju un juristu aptauja: situācija Latvijas tieslietās 2016. gadā
1

Žurnāls "Jurista Vārds" aicina Latvijas juristus līdz 14. decembrim piedalīties aptaujā un paust savu viedokli par norisēm tieslietās šajā, teju jau aizvadītajā, 2016. gadā. Aptaujas rezultāti tiks publicēti “Jurista Vārda” 20. decembra numurā.

Aptauja ir anonīma, un tās anketā, kas pieejama šajā vietnē, ir 15 jautājumi, no kuriem daļa ir tāda pati, kā 2015. gada nogalē veiktajā anketēšanā, lai būtu iespēja salīdzināt un analizēt datus.

Jāpiebilst, ka pirms gada veiktajā aptaujā procesi tieslietu nozarē 2015. gadā kopumā tika novērtēti ar sešām desmit ballu skalā, kas ir nedaudz virs viduvēja novērtējuma jeb gandrīz labi. Pērn uz "Jurista Vārda" rīkotās interneta aptaujas 12 jautājumiem atbildēja 157 respondenti. Lielākā daļa no tiem bija sievietes – 109. Tādējādi no visiem aptaujas dalībniekiem 30% bija vīrieši un 70% – sievietes, un respondentu vidējais vecums bija 34 gadi, no kā var spriest, ka, visticamāk, aptaujā piedalījās personas arī ar praktisko pieredzi. Turklāt aptaujas respondenti par svarīgāko īpašību juristā pērn uzskatīja zināšanas. Godīgums ierindojās otrajā vietā, kam sekoja loģiskā spriestspēja un pieredze. Visbeidzot, vismazākā nozīme aptaujas dalībnieku vērtējumā bija jurista ārējam izskatam.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
14. Decembris 2016 / 19:39
0
ATBILDĒT
Interesanti gan, rakstīts, ka atbildes var sniegt līdz 14.decembrim, bet 14.decembrī 19:36 izmeta atbildi, ka aptauja slēgta... Latvijā tomēr parastā prakse ir tāda, ka termiņš ir līdz norādītā datuma beigām, t.i. līdz 24:00
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 204 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties