23. Janvāris 2017 11:04
Jaunumi
Kā Latvijas uzņēmumiem Eiropas datu reformas rezultātā būs jāsargā privātpersonu dati

Eiropas datu aizsardzības dienas priekšvakarā Eiropas Savienības māja aicina piedalīties diskusijā “Mani dati – Tava biznesa peļņa?”.

Publiskajā diskusijā eksperti un uzņēmēji debatēs, kā uzņēmumi no personu datiem veido patērētāju portretus, lai izmantotu tos mārketinga aktivitātēm, vai un kā cilvēki spēj kontrolēt savu personīgo datu izmantošanu?

Diskusijas dalībnieki arī vērtēs, cik sekmīgi uzņēmumi Latvijā līdz šim ir rūpējušies par fizisku personu datu aizsardzības normu ievērošanu, un kādas izmaiņas gaidāmas Eiropas datu reformas ieviešanas rezultātā.

Pasākumā piedalīsies: Lauris Linabergs un Inga Kasicka (Datu valsts inspekcija), Marta Krivade (Digitālās Drošības Alianse), Santa Tolka (Pētījumu aģentūra TNS), Madara Bogdāne (Coalition Rewards, daudzpartneru lojalitātes programma PINS).

Pasākums notiks piektdien, 27. janvārī, ES mājā (Aspazijas bulvāris 28, 1.stāvs) no plkst. 14.00 līdz 16.00.

Diskusiju vadīs Ivo Krievs, zvērināts advokāts, personas datu aizsardzības speciālists, CIPP/E, Latvijas sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas dibinātājs un valdes loceklis.

Īsumā par Eiropas datu reformu:

  • Jaunie ES datu aizsardzības noteikumi stāsies spēkā 2018. gadā. ES dalībvalstīs tie jāpiemēro nākamo divu gadu laikā. Noteikumi paredz vienotus un digitālajam laikmetam pielāgotus datu aizsardzības noteikumus un standartus visā ES: gan samazināt birokrātiju un nodrošināt vienotus konkurences noteikumus visiem uzņēmējiem Eiropas tirgū, gan palielināt patērētāju kontroli pār privātajiem datiem.
  • Regula paredz uzņēmumiem daudz lielākus sodus par datu aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kā arī uzņēmumos, kas apstrādā ievērojamu daudzumu sensitīvu datu, vai novēro patērētāju uzvedību, būs obligāti jāalgo datu aizsardzības inspektors.
  • Eiropas Komisija ir ierosinājusi veikt izmaiņas arī ePrivātuma regulā, kas precizē un papildina Datu aizsardzības regulu. Viens no izmaiņu mērķiem ir panākt, lai, izmantojot komunikācijas rīkus, fiziskas personas varētu saglabāt konfidencialitāti un privātumu. Piemēram, bez lietotāja skaidras apstiprinošas piekrišanas nebūs iespējams aktivizēt tādu tehnoloģiju darbību internetā, kas pārtver, skenē vai uzglabā datus.
  • Plašāk par jaunajiem ES datu aizsardzības noteikumiem, t.sk., konkrēti piemēri: http://www.europarl.lv/lv/jaunumi/2015/decembris_2015/jauni_es_datu_aizsardzibas_noteikumi.html
  • Plašāk par plānotajām izmaiņām ePrivātuma regulā (angļu valodā): https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/proposal-eprivacy-regulation
patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 255 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties