28. Aprīlis 2017 16:20
Jaunumi
Latvijas maksātnespējas reģistra dati tagad pieejami visā Eiropā

Latvijas maksātnespējas reģistra dati tagad būs pieejami visiem Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem bezmaksas visās Eiropas Savienības valodās, izmantojot Eiropas e-tiesiskuma (e-Justice) portālu. Uzņēmumu reģistrs šodien, 28. aprīlī, preses konferencē informēja par Uzņēmumu reģistrā īstenotā Eiropas Komisijas finansētā projekta “Latvijas maksātnespējas reģistra savienošana ar portālu e-tiesiskums” rezultātiem un ieguvumiem.

“Maksātnespējas reģistrs spēlē būtisku lomu uzņēmējdarbības vides drošībā un caurskatāmībā. Tā kā Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts un bizness sen vairs nav izolēts vienas valsts ietvaros, tad būtiski nodrošināt gan to, ka mūsu uzņēmēji var darboties vienotajā Eiropas Savienības tirgū, gan arī piedalīties kopējās Eiropas Savienības uzņēmējdarbības vides drošības nodrošināšanā. Īstenotā projekta rezultāts ir būtisks attīstības solis, jo maksātnespējas reģistrs ir pirmais no Uzņēmumu reģistra reģistriem, kurš pieejams ne tikai latviešu valodā, tāpēc būtiski ir paplašināts klientu loks, kuri varēs savā ikdienā izmantot minētā reģistra datus,” norāda LR Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Īstenotais projekts nodrošina visiem Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem visās ES valodās bezmaksas iepazīties ar Latvijas maksātnespējas reģistra datiem par fiziskām un juridiskām personām, izmantojot e-tiesiskuma portālu. Projekta ietvaros tika izveidota mūsdienīga Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnes maksātnespējas reģistra sadaļa https://maksatnespeja.ur.gov.lv/, kur iespējams bez maksas saņemt visas ierakstāmās ziņas maksātnespējas reģistrā latviešu un angļu valodās. 

Projekts ir būtisks, jo nodrošina ātru un kvalitatīvu informācijas apmaiņu starp Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem, uzņēmumiem, banku un tiesu sistēmas darbiniekiem.  Risinājums piedāvā ātrā un viegli pieejamā veidā pārliecināties par Latvijā reģistrētu juridisku un fizisku personu maksātnespēju. Maksātnespējas datu pieejamība veicina ātrāku un kvalitatīvāku lēmumu pieņemšanu, kas veicina atklātāku un godīgāku biznesa vidi.

Latvija ir viena no 8 ES valstīm, kas pašreiz piedāvā izstrādāto risinājumu, tādejādi nodrošinot ātrāku un efektīvāku pārrobežu tiesu darbību un atklātāku ES iekšējā tirgus vides radīšanu.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 272 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties