12. Jūnijs 2017 17:10
Jaunumi
Tieslietu padome atbalsta grozījumus, kas palielina padomes kompetences paplašināšanu

Tieslietu padome 13. jūnijā atbalstīja vairāku grozījumu veikšanu likumā "Par tiesu varu", kas paplašina pašas padomes pilnvaras vairākos tiesu varas jautājumos.

Šodien tika atbalstīts priekšlikums, ka rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētāju amatā ieceļ amatā Tieslietu padome pēc tieslietu ministra ierosinājuma, tāpat tika atbalstīts ierosinājums atcelt ierobežojumu vienai un tai pašai personai ieņemt rajona (pilsētas) tiesas vai apgabaltiesas priekšsēdētāja amatu ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Diskusijas raisīja priekšlikums par konkursu uz vakanto rajona (pilsētas) tiesneša amatu, Tieslietu padomei šo priekšlikumu noraidot.

Tāpat padome šodien atbalstīja Tieslietu ministrijas priekšlikumu, ka Tieslietu padome pēc tieslietu ministra priekšlikuma lemj par rajona tiesas tiesnešu pārcelšanu uz citu tiesu pēc konkrētā tiesneša piekrišanas. Arī padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs izteicās, ka padomei būtu jāatbalsta, ka tik būtisku lēmumu pieņem tieši Tieslietu padome.

Par grozījumiem likumā paredzēts spriest arī trešdien, 14. jūnijā, Saeimas Juridiskajā komisijā.

Tāpat likumā paredzēti vēl vairāki grozījumi.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties