4. Jūlijs 2017 13:14
Jaunumi
Uzņēmumu reģistrs publicē biedrību un nodibinājumu darbības jomas

No 2017. gada 1. jūlija Uzņēmumu reģistra mājas lapā ir pieejama bez maksas informācija par Uzņēmumu reģistra vestā biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrēto biedrību, arodbiedrību, nodibinājumu darbības jomām.

Minētā informācija ir atrodama Uzņēmumu reģistra publicētajos atvērtajos datos: http://dati.ur.gov.lv/. Jaunais publicētais atvērto datu fails sniedz iespēju jebkuram interesentam atlasīt biedrības un nodibinājumus pēc interesējošās darbības jomas, piemēram, lai sazinātos ar tām, ar mērķi nodrošināt veiksmīgu to iesaisti sociāli ekonomisko jautājumu risināšanā, brīvprātīgā darba un prakšu organizēšanā u. tml.

Atvērtie dati ir valsts pārvaldē esošie pamata dati, kas ir gan tiesiski, gan arī tehnoloģiski brīvi pieejami ikvienam, kā arī tie ir ērti atkalizmantojami, jo tiek piedāvāti mašīnlasāmā formātā (CSV failā), kā arī lietotājiem ērtā veidā (XLSX failā), ko ērti var eksportēt uz kādu no datu apstrādes programmām, piemēram MS Excel.

Uzņēmumu reģistrs sabiedrībai piedāvā pamata datus par visiem Uzņēmumu reģistrā reģistrētajiem subjektiem un biedrību (arī nodibinājumu un arodbiedrību) darbības jomām.

Vairāk par atvērtajiem datiem vari uzzināt Uzņēmumu reģistra mājas lapā www.ur.gov.lv sadaļā “E-pakalpojumi”.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties