5. Jūlijs 2017 15:05
Jaunumi
Atskaņas no sarunu festivāla – diskusijas “Sabiedrība un tiesa: sarunāties vai norobežoties?” videoieraksts
3

Jūnija un jūlija mijā Cēsīs aizritējušais jau trešais sarunu festivāls LAMPA pēc organizatoru aplēsēm pulcējis vairāk nekā 10 000 interesentu. Festivāla programma ietvēra divus simtus dažādu notikumu, sarunās vienojot raibu publiku, tostarp mākslinieki, mediķi, ministri, politiķi, mācībspēki, uzņēmēji, arī mediju pārstāvji un juristi. Savu artavu vērienīgā pasākuma saturam deva arī žurnāls "Jurista Vārds", sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroju "FORT" rīkojot diskusiju “Sabiedrība un tiesa: sarunāties vai norobežoties?”.

Diskusiju vadīja žurnāla “Jurista Vārds” galvenā redaktore Dina Gailīte, bet sarunā piedalījās Cēsu rajona tiesAS priekšsēdētāja Dace Blūma, Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, žurnāla «Ir» galvenā redaktore Nellija Ločmele, Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs Juris Stukāns, “Latvijas Radio” žurnāliste Zane Mače un advokātu biroja FORT partneris, zvērināts advokāts Sandis Bērtaitis.

 

patīk
drukāt
 
 
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
6. Jūlijs 2017 / 12:37
3
ATBILDĒT
"Mediji ir brīvi" - (c) Nellija Ločmele, žurnāla "Ir" galvenā redaktore.

Lūk, arī visa problēmas sakne: žurnālisti nemaz NEAPJĒDZ savu vietu un lomu sabiedrībā. Viņi domā, ka ir brīvi no visa, no ētikas normām, no tiesām, no cilvēktiesībām utt. Un attiecīgi arī rīkojas, kultivējot visatļautību bezatbildību, turklāt TIKAI SAVĒJO STARPĀ...

Ja tu pretendē uz ceturtās vai kuras tur VARAS statusu, tu NEVARI būt brīvs. Tas būtu tāpat kā, ja tiesnesis pateiktu, ka viņš ir brīvs un viņam nekas nav saistoši. Jo valsts žurnālistiem ir devusi varu, bet līdz ar varu VIENMĒR nāk līdzi arī ATBILDĪBA...
svaigi > Jurčiks
7. Jūlijs 2017 / 14:35
1
ATBILDĒT
protams brīvība neatņemami uzliek pienākumus un ietver atbildību, bet mediju gadījumā gribētos arī saprašanu
Seskis > Jurčiks
6. Jūlijs 2017 / 14:20
3
ATBILDĒT
Jurčik, atvaino, bet Tavi uzskati par varu bija aktuāli kurtuāzās bruņinieku romānu mīlestības un Voltēra kariešu un pūderēto parūku laikmetā. Šodienas varas izpratnei ir piemērojams turpmāk norādītais algoritms - Es rīkojos, Tu atbildi! Proti, vara tāpēc arī tiek dēvēta par varu, ka var rīkoties kā vēlas un vienlaikus noteikt, kurš atbildēs par šo rīcību. Tas ir noteikts visos līmeņos, sākot jau no sabiedrības pamatšūniņas - ģimenes. Piemēram, apprecas Pēcis no Anniņa. No laulības noslēgšanas brīža Pēcim un Anniņai ir kopīga atbildība par ģimenes un bērnu uzturēšanu, ja nav noslēgts laulības līgums, visa manta uz pusēm šķiršanās gadījumā. Tiktāl viss ir labi, tomēr kādas ir Pēča un Anniņas reproduktīvās tiesības? Vai laulātais var prasīt otra laulātā uzticību? Nevar! Vai Pēcis var prasīt, lai Anniņa neveic abortu grūtniecības gadījumā? Nevar! Vai Pēcis var prasīt DNS testu, ja bērniņš piedzimis brūns kā VICI kurpju ziede? Pagaidām vēl var (Vācijā bez sievas piekrišanas nevar), bet tas neatbrīvo Pēci no pienākuma uzturēt bērnu. Vai Pēcis var aiznest negribētu bērnu uz glābējsilīti? Ne vella nevar, ja Anniņa nepiekrīt, savukārt Anniņa mierīgi var aiznest, neprasot Pēča piekrišanu. Kāda ir tiesu statistika škiršanās gadījumā, pie kā paliek bērni? Neesmu pētījis, bet regulāri vīd skaitlis 80%, par labu mātēm. Pat kontracepcijas līdzekļu veidi ir nesalīdzināmi vairāk daiļajam dzimumam. Un kas to visu ir noteicis, protams, ne jau Anniņa, bet Valsts, kura faktiski Pēča vietā izlemj, cik ģimenē būs bērnu, Anniņai atstājot izvēles brīvību attiecībā uz bērna tēvu/tēviem, ko Pēcis arī nevar ietekmēt. Bet no atbildības Pēci neviens nav atbrīvojis un neatbrīvos, uzturlīdzekļi tāpat būs jāmaksā. Līdzīgi arī Tevis pieminētie žurnālisti - par viņu rīcību vienmēr atbildēs kāds cits!
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties