4. Septembris 2017 14:42
Jaunumi
Kā dizaina domāšana var noderēt valsts pārvaldes attīstībai?
1

Uz šo jautājumu atbildes meklēs 6. septembra diskusijā par dizainu valsts pārvaldībā, kas notiks Valsts kancelejā. Ar to tiks atklāts sarunu cikls, kura uzdevums ir sekmēt Latvijas dizaina piedāvāto risinājumu izmantošanu. 

Pasākumā notiks arī Kultūras ministrijas izstrādātās rokasgrāmatas “Latvijas dizains 2020” atvēršana.

Sarunu cikls šoruden tiks turpināts ar vēl trīs diskusijām – “Dizains un uzņēmējdarbība”, “Dizains un izglītība”, kā arī “Dizains un valsts reputācijas veidošana”.

“Mūsdienu pasaule paplašina un maina izpratni par dizainu. Kam un kāpēc tas ir nepieciešams? Kāda ir dizaina pievienotā vērtība? Kas ir dizaina virsuzdevums uzņēmējdarbībā, izglītībā, valsts pārvaldībā, īpaši valsts tēla veidošanā? Četrās diskusijās ar nozares profesionāļiem radīsim atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis: “Dizaina domāšana valsts pārvaldē var būt lielisks darbarīks – izmantojams gan valsts pakalpojumu veidošanā, gan nozaru politikas plānošanā, gan arī ikdienā strādājot ar klientiem. Dizaina domāšana kā sistēmiska un uz cilvēku orientēta pieeja dod iespēju padarīt valsts pārvaldi vienkāršāku un saprotamāku iedzīvotājiem.”

Pirmo sarunu cikla diskusiju par dizaina lomu un dizaina domāšanu valsts pārvaldībā raisīs kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Barbara Ābele, Ekonomikas ministrijas Ārvalstu investīciju piesaistes nodaļas vecākais referents Rūdolfs Strēlis, sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols. Sarunu vadīs žurnāliste Ilze Dobele.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
:)
5. Septembris 2017 / 09:33
0
ATBILDĒT
Lai veicas!! Tikai - vispirms vajadzētu sabiedrībā ( arī valsts pārvaldē) mainīt stereotipo priekšstatu par jēdzienu "dizains"
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties