14. Novembris 2017 15:17
Jaunumi
Valsts pārvaldē mazinās birokrātiju un ieviesīs inovatīvas darba metodes
3

Ministru kabinets otrdien, 14. novembrī, apstiprināja Valsts pārvaldes reformu plānu ar mērķi virzīties mazu, profesionālu un uz iedzīvotājiem orientētu valsts pārvaldi, kas strādā visas sabiedrības labā. Lai to panāktu, valsts pārvaldē ieviesīs uz efektivitāti, ekonomiju un inovatīvu pieeju balstītus risinājumus, nepalielinot valsts budžeta izdevumus.

Valsts pārvaldes reformu plāns 2020 paredz triju gadu laikā sniegt impulsu valsts pārvaldes attīstībai, darba kvalitātes un efektivitātes uzlabošanai. Plānā ietvertie desmit reformu virzieni ir rīki mūsdienīgas valsts pārvaldes izveidei.

„Es augsti vērtēju to, ka valsts pārvaldē jau šobrīd strādā profesionāļi, kuri ar savām zināšanām un prasmēm ik dienas neatlaidīgi strādā iedzīvotāju labā. Viņi būs mums ļoti nepieciešami arī turpmāk. Tādēļ mēs rūpēsimies, lai ikviens, kas vēlas, varētu attīstīt savas spējas, un būtu motivēts turpināt strādāt valsts pārvaldē,” uzsver Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Vienlaikus J. Citskovskis akcentē, ka “mums visiem ir vēl jāmācās, sevi jāpilnveido un jākļūst drosmīgākiem, lai spētu reaģēt uz pārmaiņām pasaulē un varētu darba tirgū konkurēt ar privāto sektoru par ierobežotiem cilvēkresursiem. Ir pienācis laiks ar darbiem apliecināt sabiedrībai, ka mēs varam strādāt efektīvāk, lietderīgāk un ekonomiskāk. Es zinu, ka kopā mēs to spējam!”.

Tuvāko trīs gadu laikā valsts pārvaldei ir jāīsteno “nulles birokrātijas” principi – jāatsakās no nevajadzīgas birokrātijas un jāvirzās uz mazas un analītiskas valsts pārvaldes modeli. Turpmākā valsts pārvaldes regulējuma politika ir jāizstrādā tāda, kas izskauž liekus procesus un regulējumus, samazina iekšējo un ārējo administratīvo slogu un izmaksas.

No 2018. līdz 2020. gadam par 6% plānots samazināt nodarbināto amata slodžu skaitu valsts pārvaldē, lai sasniegtu Eiropas Savienības vidējo rādītāju un turpmāk to nepārsniegtu. Ņemot vērā valdības izvirzītās prioritātes, samazinājums neattieksies uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un karavīriem, valsts drošības iestāžu un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbiniekiem, amata vietām diplomātiskajā un konsulārā dienesta ārvalstu struktūrvienībās, terminētajām amata vietām ārvalstu finanšu instrumentu, tostarp Eiropas Strukturālo un investīciju fondu, investīciju nodrošināšanai.

Tāpat ar reformu plānots pakāpeniski ieviest darba sniegumā balstītu atlīdzības politiku un celt atlīdzības līmeni līdz 80% no darba samaksas līdzīgiem amatiem privātajā sektorā, lai paaugstinātu valsts pārvaldes konkurētspēju un produktivitāti. Nepieciešams strādāt arī pie lētākas un profesionālākas pakalpojumu sniegšanas un veikt mazo un ļoti mazo iestāžu darbības revīziju, lai nodrošinātu visefektīvāko institucionālās pārvaldības modeli.

Lai Valsts pārvaldes reformu plānā iekļautu valsts pārvaldei atbilstošākos risinājumus, Valsts kanceleja dažādos inovatīvos sarunu formātos plaši iesaistīja gan valsts pārvaldes institūcijas, gan sadarbības partnerus, gan sabiedrību kopumā. Piemēram, augsta līmeņa ekspertu ideju hakatonā inovatīvu priekšlikumu attīstīšanai, diskusijā “Ko (ne)var valsts pārvalde?” un citos pasākumos.

Valsts kanceleja aicina ikvienu, kas vēlas, arī turpmāk iesaistīties valsts pārvaldes reformu pasākumu tālākā izstrādē un ieviešanā, lai pārmaiņas valsts pārvaldē būtu jēgpilnas un kvalitatīvas.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
14. Novembris 2017 / 21:08
0
ATBILDĒT
Infografiku birokrāti ir apguvuši. Bet uzrakstīt, kā KONKRĒTI viņi to visu (it īpaši "nulles birokrātiju") taisās saniegt, - tas, laikam, ir valsts noslēpums...
Viedoklis
14. Novembris 2017 / 21:03
0
ATBILDĒT
Sabiedrība atbalsta reformas un vēlas tās. Ierēdņi pretojas reformām, jo negrib neko mainīt, neko uzlabot, negrib neko darīt. Un tas ir viss bēdīgākais fakts. Tas pierāda, ka gadiem ilgi valsts pārvaldē augstas amatpersonas atsēdēja savu darba laiku, lai neko nemainītu, lai saņemtu algu, piemaksas, prēmijas,neizglītojot savus padotos, neaudzinot tajos taupību, cieņu pret darbu, pret sabiedrību. Tagad sāksies klaigāšana, bet ne priekšlikumu iesniegšana, lai uzlabotu un samazinātu. Samazinātu birokrātiju, šķērdēšanu.
Cerams, ka Valsts kancelejai un valdībai būs mugurkauls un reformas tiks īstenotas.
Cienitais
14. Novembris 2017 / 18:32
1
ATBILDĒT
....
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties