14. Maijs 2018 09:13
Jaunumi
VID un Veselības aprūpes darba devēju asociācija sāk sadarbību ēnu ekonomikas apkarošanas jomā
1

Situācija veselības aprūpes jomā ir satraucoša, un ir pēdējais brīdis, kad nozares spēlētājiem un atbildīgajām iestādēm apvienoties samilzušo problēmu mazināšanai.  Lai  meklētu risinājumu lielajam aplokšņu algu īpatsvaram un nereģistrētai saimnieciskai darbībai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) tikās ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju (VADDA). Tikšanās laikā tika ieskicētas iespējamās sadarbības formas un prioritātes.

Kaut gan ieņēmumi no veselības aprūpes nozares pērn, salīdzinājumā ar 2016. gadu, par 6 % ir pieauguši, joprojām nozarē ir vērojams liels ēnu ekonomikas īpatsvars.

Kā uzsvēra VID ģenerāldirektora p.i. Dace Pelēkā: “Virkne pakalpojumu sniedzēju par darījumiem neizdod čekus. Tas laupa klienta iespējas ne tikai vērsties ar pretenzijām pie atbildīgajām institūcijām nekvalitatīva pakalpojuma gadījumā, bet arī liedz atgūt pārmaksāto Iedzīvotāju ienākumu nodokli.”

Nereģistrēta pakalpojumu sniegšana kropļo gan konkurenci, gan arī apdraud klientu veselību un pat dzīvību.

“Ir vairākas veselības aprūpes sfēras, kurās klienti labprātīgi izvēlas pakalpojumus par tirgum neatbilstošu cenu, pārgalvīgi apdraudot veselību. Pēdējā laikā daudz šādu gadījumu ir bijis, piemēram, plastiskajā ķirurģijā,” tikšanās laikā norādīja VADDA izpilddirektore Ināra Pētersone.

Asociācija un VID bija vienisprātis, ka viskritiskākā situācija patlaban ir privātajā biznesā mazo un vidējo uzņēmumu sektorā. Abas puses vienojās par informācijas apmaiņu likuma ietvaros un kopīgām aktivitātēm ēnu ekonomikas mazināšanai.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
.
14. Maijs 2018 / 09:54
0
ATBILDĒT
Nav nekādu šaubu, ka ēnas ekonomika ir jāmazina un aplokšņu algas ir jāapkaro, tai pašā laikā, manuprāt, situācija veselības aprūpes nozarē ir jāsāk risināt no cita gala. Turklāt būtu ļoti interesanti redzēt, kas ir VADDA biedri.
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 221 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties